Wpis z mikrobloga

Bądź mną
Miej problemy z rozpoznawaniem twarzy
Zgłoś się jako wolontariuszka na wydarzenie w muzeum
Przychodzisz, zapoznajesz się z praktykantką
Wchodzi inny wolontariusz, więc jemu też się przedstawiasz
On jakoś dziwnie na ciebie spogląda, ale nie masz pojęcia czemu
Wydarzenie trwa, gadasz z chłopakiem przez jakiś czas
Zaczyna wydawać się jakiś znajomy
"Czy ja go znam? Może mijamy się na ulicy? Albo jest znajomym znajomego?"
Pięć godzin później
Dalej gadacie jakby nigdy nic, w głowie wciąż pustka
"O! Zawiesił sobie plakietkę z nazwiskiem!"
Czytasz ukradkiem
To twój znajomy z grupy na uczelni, studiujecie razem trzy lata, tydzień wcześniej widzieliście się na imprezie
#!$%@?

#przegryw #studbaza #jakzyc #heheszki
  • 91
@Fafnucek: Najbardziej ryjący film banie jeśli chodzi o bohaterów to Atlas chmur. Ci sami aktorzy grają innych ludzi i ja za cholerę nic nie zrozumiałam z tego filmu xD. Bo nie widziałam że to ci sami aktorzy, a normalny użytkownik ekranu powinien zauważyć. Na szczęście gdzieś w połowie filmu zwykle już zapamiętuje jakoś w miarę twarz, a jak nie twarz to chociaż kontekst pojawiania się i czy jest zły czy dobry
@JestemMisiem: Przypadek braku pamięci, ale objawiający się też nierozpoznawaniem ludzi, pokazany był w filmie "Memento". Był to celowy zabieg i do tego zaburzona była chronologia. Życie bywa wtedy trudne, pokazane były (przerysowane, bo filmowe) opłakane skutki nieporozumień czy żartów wobec bohatera.
@Seiki: Ja miałem kiedyś zawiechę, ale wynikała ona z upojenia alkoholowego. Byłem kiedyś w typowej Panderozie i tańczę sobie tam z nowopoznanym różowym, który dość dużo (o dziwo) o mnie wiedział. Gdy nadszedł czas zbierania się do aka, pytam o nr tel., zapisuję jako (umownie) "Sandra" a tu w telefonie ten sam numer zapisany pod hasłem "Sandra Panderoza"XD. Gorzej niż karp.