Wpis z mikrobloga

Ale ja się nie chcę kłócić, chcę wiedzy, bo naprawdę nie wiem.


@Killjoy: Ja też nie wiem, zapewne nie ma na to wytłumaczenia. "Moda garniturowa" ma dużo takich zasad. Nigdy nie zakłada się koszuli z krótkim rękawem, nie odsłania się łydek... Można długo wymieniać.
  • Odpowiedz
@Killjoy: No to zasada z guzikiem jest równoprawną regułą, jak ta o łydkach.
Oczywiście możesz zapiąć się na dwa guziki, doszyć sobie trzeci i też go zapiąć, możesz założyć do garnituru koszulę z krótkim rękawem i skarpetki "stópki". Możesz też ubrać się w dres i pójść tak do ślubu. To wszystko są po prostu takie normy, kanony... Czym rządzi się moda jeśli nie nimi?
  • Odpowiedz
@Jakub_Puchatek: Ja jestem zwolenniczką wygody nad konwenansami - gdyby mi było zimno albo obcierały mnie sandały, a miałabym przy sobie skarpety, to założyłabym te cholerne skarpety. Moim zdaniem lepsze to niż cierpieć, bo ktoś gdzieś uznał, że nie wypada. Oczywiście nie mówię tutaj o okazjach, jak śluby czy bankiety, bo tam strojem okazuje się szacunek gospodarzom.
  • Odpowiedz
@Jakub_Puchatek: Nie znam się, ale mam pod ręką fachową książkę:

Jeżeli mężczyzna stoi lub się porusza, marynarka - zarówno jednorzędowa, jak i dwurzędowa - powinna być zawsze zapięta na guziki. I tak w przypadku: (...) Jednorzędowej z dwoma guzikami: przynajmniej jeden górny albo wszystkie

Andrzej Wacław Bortnowski, Współczesny protokół dyplomatyczny, savoir-vivre i ceremoniał w praktyce, 2012
  • Odpowiedz
@Killjoy: Ponoć nawet do sandałów lepsze jest chodzenie w skarpetkach bo jak się chodzi bez nich to potem nogi się kleją, są bardziej brudne i śmierdza ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Skarpety do połowy łydek z sandałami też można nosić. Czemu nie?

Po prostu, tak już jest. Handluj z tym.

Ja też nie wiem, zapewne nie ma na to wytłumaczenia. "Moda garniturowa" ma dużo takich zasad. Nigdy nie zakłada się koszuli z krótkim rękawem, nie odsłania się łydek... Można długo wymieniać.


@Jakub_Puchatek: Masz dość marną argumentację na tak "wyniosłe" podejście do oceny ludzi: "bo tak trzeba i koniec". Ciekawe czy by Ci
  • Odpowiedz
Ma być na jeden bo tak powiedzieli styliści itp. a za rok, dwa może trzy jak im sie odmieni to będziecie musieli zapinać na wszystkie albo kupić marynarki wkładane przez głowe. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz