Wpis z mikrobloga

Ciekawostki o Spider-Manie - Maximum Clonage
[ #spiderman #komiksy #komiks #faktyospidermanie #uniwersum616 ]

W 1975 został wydany #141 zeszyt Amazing Spider-Man, w którym zaczęła się pierwsza, oryginalna Clone Saga. Wtedy też profesor Warren, inaczej Jackal, sklonował Petera Parkera i Gwen Stacy. Doszło do walki między oryginałem i klonem, oryginał zwyciężył, wrzucił klona do komina.

W 1995 roku już na dobre rozpoczęła się kolejna saga, w mieście pojawił się klon Petera Parkera co nazwał się Ben Reilly, po swoim wujku (Ben Parker) i cioci (May Reilly). W międzyczasie powrócił również Jackal i zaczęli... Maximum Clonage.

Sześciozeszytowa seria była pojedynkiem między Jackalem, Spider-Manem, Scarlet Spiderem, Spidercide oraz Kainem - każdy walczył o co innego. Jackal chciał zastąpić cały świat swoimi klonami. Spider-Man i Scarlet Spider chcieli by wszystko się uspokoiło. Spidercide chciał by Jackal sprawił, by ten nie uległ degeneracji (kolejny klon Petera Parkera). Kaine chciał... Kaine chciał czego innego, chciał pomóc Spider-Menowi, chciał pomóc Peterowi Parkerowi? A w czym?

Kaine, jako nieudany klon Petera Parkera, wiedział o wszystkim co robi Jackal - był jego pierwszym klonem, zdegenerowanym. Drugi klon Jackala wyszedł jednak idealny, bez żadnych ubytków, zdrowy, silny. Kaine podglądając ciągle rozwój drugiego klona i Jackala, zaczął traktować go jako brata.

Drugim klonem był Peter Parker, ten Peter Parker który jest Spider-Manem. Oryginałem, na bazie którego zrobiono klony, jestem Ben Reilly. To Scarlet Spider powinien być prawdziwym pajęczakiem w mieście.

Ale Ben Reilly był uwięziony przez 5 lat gdzieś tam. I tak o to życie dwóm Piotrkom Parker przewróciło się do góry nogami. Ten co myślał, że jest oryginałem, jest klonem. Ten co myślał, że jest klonem, jest oryginałem.

Gdy wszystko się wytłumaczyło - serie jak Amazing Spider-Man, Spider-Man, Spectacular Spider-Man przemianowano na Amazing Scarlet Spider, Scarlet Spider, Spectacular Scarlet Spider. Peter Parker (klon) zrezygnował z bycia pajęczakiem i poświęcił się w całości Mary Jane Watson-Parker (jest w ciąży).
Mortale - Ciekawostki o Spider-Manie - Maximum Clonage
[ #spiderman #komiksy #komiks...

źródło: comment_oRPLzcmTiNu6CZZfgJ3IQNKjqQWbhpa4.jpg

Pobierz
  • 5
@Mortale: tzn. zapomniałeś sprostować, że nie było prawdą, jakoby Peter Parker był klonem. To była tylko zagrywka Osborna, który chciał zrujnować Peterowi życie, wywracając je do góry nogami. Później się okazało, że tak naprawdę to właśnie Ben był klonem, a Peter tym prawdziwym.
@Mortale: okej, sorry. XD Myślałem, że wklejasz te ciekawostki, mając już "pełen obraz" tej historii. Najmocniej przepraszam. I życzę wytrwałości, bo Clone Saga to najbardziej gówniany i modonasukcesowy okres w historii Pajęczaka.