Wpis z mikrobloga

no chilli do wszystkiego też daję- musi być ostro!

musiałbyś spróbować kolendry z mojego balkonu- jest skubana tak intensywna, że naprawdę aż strach ją gdzieś dodawać
  • Odpowiedz
@gwiazdonos666: Zawsze można dodać mniej:) Miałem zajęcia z roślin leczniczych, kiedyś. Tam właśnie na małej szalce petriego były te małe kulki. Te małe dziady towarzyszą mi do dziś i stały moją ulubioną przyprawą. A Pani kochana do ryby! Sól pieprz, masełko, kolendra, zawinąć w folie i do piekarnika. No nie da się lepiej.
  • Odpowiedz
@juz_tu-bylem: na początek podsmażasz na maśle (!!!) cebulkę z ząbkiem czosnku, następnie dorzucasz pokrojone kapary i łyżkę koncentratu pomidorowego, podlewasz oliwą z oliwek, podsmażasz chwilę, wrzucasz pomidory z puszki krojone lub pokrojone pomidorki koktajlowe. Bardzo ważna jest jakość pomidorów więc jesli ma urwać dupę to warto zainwestować w porządne włoskie pomidory. Dorzucasz listek laurowy, ziarenko ziela angielskiego i pieprzu, ewentualnie trochę świeżego rozmarynu i oregano (albo suszonego). Do Zmniejszasz ogień
  • Odpowiedz
@juz_tu-bylem: oliwa z oliwek, cebula, tylko wołowe mięso, pieprz, ostra papryka, przecier pomidorowy, świeża bazylia, sól, kieliszek czerwonego wytrawnego wina, łyżka cukru
tylko te składniki, w tej kolejności, urywa dupę
  • Odpowiedz
@SScherzo: Twój przepis wygląda smacznie :D przypuszczam, że marchewka u gordona jest po to, żeby trochę "osłodzić" ten sos, więc jak jej nie chcesz używać to może zastąp cukrem

@gwiazdonos666: potwierdzam 100% - cynamon do sosu pomidorowego/zupy pomidorowej czy do jakiegoś dania z marchewek jest idealny ;)
  • Odpowiedz
@juz_tu-bylem: Ja napierw podsmażam cebulę i paprykę (czasem dodaję też papryczkę chilii), potem dodaję kilka ząbków czosnku (nie może się spalić), dodaję pomidory (zależy jakie mam. Puszka lub świeże), czasem passatę z biedry i gotuję dłuuuugo, dłuuuugo. Dodaję sól, pieprz, zioła prowansalskie lub bazylię samą, na koniec paprykę słodką i ostrą. Wszycho blenduję. Nieskromnie sądzę, że wychodzi pyyyysza!
  • Odpowiedz