Wpis z mikrobloga

@dptd: Człowiek, do którego chodzę na siłownie ma 63 lata i właśnie przygotowuje się do zawodów kulturystycznych. Zaczął trenować w wieku 55 lat dopiero, więc podobna historia.
@dptd: Nieźle,dodatkowa motywacja u mnie przed redukcją :P

Chociaż ja aż do takich wyników raczej nie dojdę. Ale tak czy siak czeka mnie kupa pracy :)
@fenis: Taki okres... lato się zbliża a obserwuję powiązane tagi, więc ludzie piszą a ja dorzucam coś od siebie. Nie jestem sezonowcem, więc tak po prostu wyszło.

@Jofiel: Ciekawy artykuł, szkoda że burzy wszystkie fundamenty jakie zostały przyjęte jako 'prawdziwe'. Może się kiedyś skuszę i przetestuję - dzięki za link. :)
@Jofiel: dieta jem/nie jem nie jest mi obca, znajomy się jej trzyma z braku czasu i wygląda całkiem nieźle. Jednak taka dieta nie jest dla mnie, wole trzymać się tradycyjnych założeń :) Generalnie jak rozmawiałem z kolegą odnośnie mojego odżywiania bo pracuje na nocki to mówił, że generalnie chodzi o to, żeby w ciągu doby zjeść odpowiednią ilość kalorii.

Ja staram się jeść w równych odstępach czasowych bo nie czuje się
@Lanza: nieźle, osobiście sprawdzałem sie w diecie reguralnej jak Ty - 6 posiłków dziennie, ale reżim, pilnowanie godzin, szczególnie w pracy dosłownie mnie niszczył. całe moje życie kreciło sie praktycznie tylko wogół robienia posiłków i i ch jedzenia o określonej porze. Do tego trening 6 razy w tygodniu... efekty były ale to jak pracować na drugi etat, nic z życia. dlatego szukam alternatywy.
@Jofiel: Z tymi określonymi porami to ja starałem się ich pilnować ale nie koniecznie zawsze się udawało, toć praca najważniejsza :) Na diecie jem/nie jem też jesteś niewolnikiem jedzenia, toć przez 8godzin musisz jeść a ugotować też to trzeba kiedyś :)
@Lanza: jem/nie jem jest szalone, bo np do 17 nic nie jesz (no może poza aminokwasami) by po godzinie 17 w ciągu 2-4 godzin wrzucić swoje całe dzienne zapotrzebowanie kaloryczne. weź ogarnij tyle żarcia

@Lanza: te 6 posiłków to mit, (choćby potwierdza to jem/nie jem) równie dobrze możesz zjeść 3 duże. liczy się ogólna ilość składników odżywczych w ciągu dnia