Wpis z mikrobloga

Możecie mi powiedzieć co PiS zrobił takiego strasznego 8 lat temu? Ciągle słyszę że mi zaraz inkwizycja wleci na chatę, ale w sumie prócz tragicznie prowadzonej polityki zagranicznej i związku z kościolem nie mogę niczego innego sobie przypomnieć.


#kiciochpyta #wybory #polityka
  • 87
  • Odpowiedz
lizboński, mundurki, amnestia maturalna, koalicja z S i LPR


@AdamoEL: Co do lizbońskiego pelna zgoda, ale media chcialy utopic pis za odwlekanie jego podpisania. Presja byla ogromna. Michnik wyglaszal oredzie. Wyborcza drukowala mapki z naniseionymi krajami ktore lizbonski podpisaly gdzieki ktorym kazdy mogl sie przekonac, ze polska to zascianek, bo jeszcze nie podpisal.

Co do reszsty: > mundurki, amnestia maturalna, koalicja z S i
  • Odpowiedz
@AdamoEL: Wszystkie zarzuty wobec PiSu są blade przy aferach PO. Już choćby tych aferach o których wiemy. A zastanawiam się o ilu aferach zaprzyjaźnione media w ogóle nie wspomniały. Za PiSu media przynajmniej pilnowały władz (we własnym interesie, ale przynajmniej pilnowały). A duszną atmosferę wywołali kolesie z gadzinówek medialnych bojący się o własne tyłki. PO to drugie SLD, z tym że w przeciwieństwie do SLD jeszcze mają za sobą media.
  • Odpowiedz
@AdamoEL: zaawansowane pranie mózgu jakie prowadziły mainstreamowe media za rządów PIS jest bardzo wyraźną wskazówką że JAKIŚ POWÓD musiał być, tym powodem było to, że pozostałe partie spierały się na niby (np. SLD vs PO), natomiast PIS był z zupełnie innej bajki i stanowił prawdziwe ZAGROŻENIE dla Salonu, dlatego też teraz można spodziewać się nieustannego czarnego PR ze strony Wyborczej czy @FaktyTVN, zobaczysz wkrótce jak to wygląda
  • Odpowiedz
@dlugi_: Sam sobie porządkuj, mnie nie obchodzą takie drobniaki jak afera z zegarkiem, tylko wyciągnięcie z OFE 140 miliardów. I "pożyczka" Grecji kolejnych 20 miliardów. Jak mówiłem, aferki z konkretną winą PiSu są blade przy tym wszystkim. A część nawet aferami bym nie nazwał. Np likwidację WSI. Możesz mnie zasypywać listami afer z włączonym caps lockiem, to nic nie da. Mi chodzi o skalę finansową , a nie o ilość
  • Odpowiedz
@AdamoEL: Tylko że to lapanie zlodziei to bylo graniem pod publiczke. Przykaldowo naglasniano i ustalano zatrzymania przeciwnikow tak aby wszystko wyszlo przed wyborami a sprawe bioracego lapowki wlasnego ministra schowano żeby wyszla po wyborach.
  • Odpowiedz
@konriiii: wypisałem tylko niektóre popularniejsze "afery" z udziałem PiS i PO
Grecji bym do tego nie zaliczał

wyciągniecie pieniędzy z OFE jest prawie taką aferą jak powstanie i funkcjonowanie OFE na takich zasadach jak działały.

jest też dużo innych spraw które za afery nie są uznawane, a moim zdaniem być powinny - np. program "rodzina na swoim" (choć powinno być raczej "deweloper na swoim")
  • Odpowiedz
Ale to wszystko zblednie przy tym, co będzie działo się teraz w związku ze Smoleńskiem, jeśli PiS wygra wybory

W sensie, że wreszcie zacznie się coś dziać w tym śledztwie?


@Hand_Solo: pewnie zacznie się festiwal budowania pomników i ogłaszania kilku idiotycznych teorii tygodniowo, poza tym to nic.
  • Odpowiedz
@dlugi_:

Grecji bym do tego nie zaliczał


Ja zaliczę,ponieważ nic zwykłym Polakom nie dało ratowanie strefy euro do której nie należymy. A ktoś dostał stanowisko króla europy jakiś czas później. Każdy ma swoje definicje tego co uznaje za aferę, i chyba taką wyciągniemy z tego konkluzję. Peace.
  • Odpowiedz
@konriiii: nie mówię że to nie afera, ale nie jest to afera związana bezpośrednio z PiS lub PO

a z innej beczki - popatrzyłem jeszcze raz na listę afer która wypisałem i po chwili refleksji, na pierwszym miejscu ustawił bym aferę doktora Garlickiego, bo chyba ta miała najgorsze skutki (prawdopodobnie najwięcej ofiar śmiertelnych)
A najgorsze jest to, że spowodowało to jedno zdanie, #!$%@?ęte na wizji przez zadufanego w sobie bufona.
  • Odpowiedz
@BobMarlej: dokładnie, gazociąg był jedną z ostatnich rzeczy, jakie szanowny Towarzysz Miller zdążył jeszcze przepchnąć, zanim utonął.
co do PiSu, to należy przypomnieć klimat IVRP - polowanie na czarownice, Ziobro i jego sądy 24-godzinne wykorzystywane dziś przez policję do skazywania każdego, kto się nawinie, CBA i legendarny buraczek Agent Tomek, czyli cebulak, który dostał zabawki Bonda, afera z Sawicką jakkolwiek dwuznaczna moralnie, to wykreowana przez agentów (wyobraźcie sobie, że piękna
  • Odpowiedz
@StayOut: za leminga uznałbym kogoś kto nie słucha żadnych argumentów, tylko bezkrytycznie podąża za tłumem. Czytając twoje wpisy, widzę, że bardzo dobrze pasujesz do definicji.
  • Odpowiedz