Wpis z mikrobloga

Możecie mi powiedzieć co PiS zrobił takiego strasznego 8 lat temu? Ciągle słyszę że mi zaraz inkwizycja wleci na chatę, ale w sumie prócz tragicznie prowadzonej polityki zagranicznej i związku z kościolem nie mogę niczego innego sobie przypomnieć.


#kiciochpyta #wybory #polityka
  • 87
  • Odpowiedz
@AdamoEL: Też nie wiem. Pamiętam, że byłem wtedy w liceum i dałem się opętać tym strachem przed PiSem, i gorąco popierałem Platformę. Z perspektywy czasu widzę jak TVNy i Wyborcze wygrały Platformie te wybory w 2007 roku. Dobrze, że to już nie działa.
  • Odpowiedz
@AdamoEL: sporo (ominął nas gazociąg, chciał nam wepchnac tarcze, rozlozyli wp i zbrojeniowke), ale zeby was połechtać to napiszę tylko że jak pis odszedł to majewski z miejsca wyleciał z anteny w tvnie ( nie był już potrzebny, a z po śmiać się nie wolno :) )
  • Odpowiedz
@h3lloya: @dude9: @insanity1610: @headhunter13: lizboński, mundurki, amnestia maturalna, koalicja z S i LPR - tak sobie przypominam, ale nie pamietam zeby jakoś gospodarczo było źle, zadłużenie chyba stało, nie ? (bo w nic nie inwestowali. ale z dwojga zlego...). W sumie lizboński ratyfikował donald, wiec jest tak jakby "remis" w #!$%@?, reszta to pierdoły jakieś...

naprawdę nie kumam, dlaczego ludzie są tak tępi, co
  • Odpowiedz
dali niezlego kopnia zlodziejom i zdrajcom ale mieli rzad z lepperem i giertychem wiec sie nie utrzymali


@insanity1610: CO? Chyba serio dostajesz te #60groszyzawpis xD

@AdamoEL: Nie chce oceniać teraz czy ten PiS podczas rządów był zły czy nie, bo nie mam niestety czasu na długie dyskusje, ale chodzi głównie o to, że za rządów PiS był dość mały margines dla poczucia wolności jako takiego. Było
  • Odpowiedz
Ciągle słyszę że mi zaraz inkwizycja wleci na chatę


@AdamoEL: W tym akurat jest trochę prawdy. Ojciec pracował w służbach mundurowych (nie będę precyzował jakich). Za czasów sprawowania władzy przez PiS wielokrotnie zwiększyła się ilość podsłuchów na telefonach służbowych oraz mile widziane było "informowanie" przełożonych o "wszelkich nieprawidłowościach", nawet postawiono w tym celu specjalną skrzynkę.
  • Odpowiedz
Czyli działania przeciw korupcji to coś złego?


@bagno_zwyczajne: Owszem, jeżeli te działania wcale nie są ukierunkowane na zwalczanie korupcji, a na odsianie kolesi od "tych co są przeciwko nam". Inwigilowani byli nie jacyś podejrzani, a każdy kto się nawinął, a to chyba nie do końca zgodne z prawem.
  • Odpowiedz
@AdamoEL: To ma jeszcze drugi. Przez walke Ziobry o uznanie smierci swojego ojca za nienaturalna prace stracilo szereg osob w roznych prokuraturach, ktore nie chcialy brac tej sprawy, bo nie widzialy zadnych dowodow na blad lekarski.

Generalnie problemem rzadu Kaczynskiego byly konkretne osoby, nie ogolny program. Dorn, jak zapowiadal, ze lekarza da obowiazkowe powolania do wojska, aby ich w kraju utrzymac tez specjalnie nie pomagal.
  • Odpowiedz