Wpis z mikrobloga

Do 10tys. złotych polskich kupię E46 w stanie gotowym do jazdy, czy lepiej rozejrzeć się za E36?
I czy w ogóle polecacie te dwa modele na pierwsze auto? Nogę mam ciężką aczkolwiek panuję nad tym, póki co jeździłem Mercedesem A140 i Fiatem Bravo II (150KM, ale nadal żyję). Wolałbym żeby prowadzenie auta było bliższe temu pierwszemu (no może poza słabymi hamulcami i średnim wspomaganiem) o ile ma to jakieś znaczenie.
#bmw #e36 #e46 #samochody #motoryzacja
  • 16
W e46 4 cylindrowych podobno panewki nadzwyczajnie często leco ;)


@o00o: to nie prawda, te silniki to ulepszona generacja 1,6-1,8 m43 z bmw e36 a one były niezawodne, dopiero po lifcie wprowadzili model 318, który miał 2,0 r4 na valvetronic, w którym była wada fabryczna w postaci wadliwego napinacza łańcucha rozrządu ale po wymianie jakieś 600-800zł(już ulepszonego napinacza) auto działa normalnie i nic z nim się nie dzieje.
@Koteczeg: w
@TheSznikers: jaki masz przebieg? Normą dla tego silnika jest ze jak się go odpali (np. rano) to lubi na 2-10 sekund trochę "pocykać", jeśli dalej(po tych 10s) słychać stuki z silnika to najprawdopodobniej napinacz jest do wymiany. Poniżej filmik żeby zobrazować o co mi chodzi. Masz jakieś faktury za naprawy, lub jakieś adnotacje w książce serwisowej, może znajdziesz informacje że został napinacz wymieniony.
Arturrow - @TheSznikers: jaki masz przebieg? Normą dla tego silnika jest ze jak się g...
@Arturrow: Przebieg to jest sprawa umowna :) niby 160tys i auto zewnętrznie i wewnętrznie na tyle wygląda ale kto wie czy nie kręcone. Papiery i samo auto odbieram jutro i wtedy będę miał historie przed oczami :) wczoraj jak byl odpalany w komisie to wydaje mi się ze słyszałem ciche cykanie ale teraz nie pamiętam ile to trwalo.
@TheSznikers: dobrze by było żeby wziąć samochód na dłuższą trasę 10-20km i dobrze go rozgrzać, po takiej trasie otworzyć maskę i nasłuchiwać przykrych dźwięków(podobnych do silników diesla).
@Arturrow: Przed chwila ojca spytałem czy tez słyszał cykanie i powiedzial, ze słyszał ale ze niby dość szybko ucichło. Tatę jest takim troche samoukiem mechanikiem co słuch ma disc dobry i na jego ucho silnik czysto pracowal.