Wpis z mikrobloga

živjo! Jaz sem Matevž ampak mi ne verjamejo vsi da sem iz Slovenije in se učim poljsko. Kako si ti? Si bil na dopustu ali slużbeno v Sloveniji


@matce: aż tak po słoweńsku nie gadam, ale po živjo wnioskuję, że jesteś z Ljubljany, tak? a co do pytania, jaz sem bil student v Mariboru
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@mojwa: część! Dziękuje. No, jeśli chcecie możecie mnie poprawiać.
Studiuje niemiecki i rosyjski język.

@Namespoofer: no jest, ale nie u mnie. Ja już nie jestem "jugosłowiańskiej generacją", jestem młodszy. I też nie interesuje sie bardzo polityką. Ale myślę że Słowenia jest najmniejszej w konfliktach z ex-yu krajami.

@McCool: Berlin. Tak, bo studuje niemiecki.

@EmpireAgent: a po co nie?:) nowy język nowa kultura, szerszy horyzont

@Bianci: tak jestem
  • Odpowiedz
@matce: też trochę rozumiem, z mówieniem gorzej, ale słowianie się wszędzie dogadają, ale Ty na pewno masz łatwiej, bo jednak bliżej Słowenii do SRB.
W ogóle może Ty mi doradzisz jakąś tanią opcję transportu z Polski do Lublany? ;)
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@wtf24: tania czy szybka?:D ja zawsze jechałem pociągiem, ale to trwa całą wieczność. I też kosztuje 120€ i więcej (z powrótem). Poszukaj w internecie jeśli są połączenia z Klagenfurt, albo Graz; Trieste albo Treviso i potem stamtąd shuttle service albo blablacar :/ połączenia sa na prawdę #!$%@?. Albo na przykład w Wiedniu mieszka dużo Słoweńców, to stamtąd zawsze możesz jechać blablacar jakimś Słoweńcem
  • Odpowiedz
@matce: Tanio i szybko najlepiej :D Chyba jednak w tym roku będę musial znowu odpuścić wizytę w kraju Laibacha, chociaz marzy mi sie takie kolko Gdynia-Wieden-Lublana-Zagreb-Belgrad-Budapeszt-Gdynia.
  • Odpowiedz