Wpis z mikrobloga

@matce: jesteś pierwszym Słoweńcem jakiego mam możliwość o to spytać. Powiedz mi, jaki jest stosunek Słoweńców do Serbów, a jaki do Boszniaków i Chorwatów? Z góry dzięki za odpowiedź :)
  • Odpowiedz
@Namespoofer: Od Chorwatów to przejęli nawet przekleństwa, których w jęz. słoweńskim nie ma.
Poza tym Słowenia najmniej ucierpiała po wyjściu z Jugosławi bo z Serbami lali się za nich Chorwaci.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Namespoofer:
@alvaro-alvarez-397948: Dokładnie tak. Niektórzy nie lubią Chorwatów/Serbów/Bośniaków bo w czasie wojny przyjechali do Słowenii. Żeby pracować czyli w ogóle przeżyć. Ja nie mam nic przeciw njich.

@handsomejack: bardzo. Jak wszystci sportowcy, który najlepiej reklamuja nasz kraj. Peter Prevc, Anze Kopitar, Tina Maze, Goran Dragic, Jan Oblak, Samir Handanovic ...

@hashtag: jak mam to zrobić? Nie znalazłem w ustawieniach.

@wtf24: pričaš srpski?
  • Odpowiedz
@matce:

Lubie wyzwania;)

Lubię

Prose

Proszę

tak, troche sa podobne ale nie bardzo. Tez mowie po rossijsku i dlatego bylo latwejsze nauczic sie polskiego. Angielski dla mnie trudniejszy, ale już długo sie go ucze.

Tak, trochę są podobne. Mówię też po rosyjsku i dlatego było łatwiej nauczyć się polskiego.

też mowie po angielsku i sie ucze hiszpańskiego.

Mówię też po angielsku i się uczę hiszpańskiego.

szkoda było by zapomnic wszystko co
  • Odpowiedz
@matce: cześć! powodzenia :) w razie potrzeby możesz pytać.
Chcesz, żeby Cię poprawiać, czy nie? ;)

Co studiujesz w Niemczech? studiujesz po niemiecku czy angielsku?
  • Odpowiedz
@matce: ale nie ma żadnej niechęci do Serbów za to, że wypowiedzieli wojnę Słowenii (wiem, że właściwie to nawet strzał nie padł) i cała sytuacja związana z Jugosławią? Rozmawiając z Chorwatami, a szczególnie z Serbami myślałem, że tam u was każdy z każdym się nie lubi w mniejszym lub większym stopniu.
  • Odpowiedz