Wpis z mikrobloga

@delKrul: komfort, temperatura, cisza, drobne różnice wydajności, ale to raczej wynikające z domyślnego podkręcenia.
Warto poczytać testy, nie sugerować się marką, generalnie przyjmuje się, że większe wentylatory są cichsze, ale lepiej poczytać o konkretnej karcie (i układzie chłodzenia).
@Cilthal: Czyli jeżeli nie zależy mi specjalnie na ciszy mogę sobie kupić tańszą wersję i ewentualnie podkręcić potem?
Czytałem również, że gigabyte mają dobre chłodzenie więc nie powinno być z tym chyba problemu.
@delKrul: Polecam MSI, mam już drugą ich kartę. MSI ma najlepszy stosunek ciszy do wydajności i możliwości podkręcania. Nigdy nie słyszałem hałasujących wentów, kręci się (overclocking) jak szalona. Giga jest wielkie, głośniejsze i nie ma możliwości zatrzymania wentylatorków w idle (chyba, że coś zaktualizowali). Asus jest cichy podobnie jak MSI, w stresie trochę głosniejszy, ale ma słabsza sekcje zasilania, co przekłada się na gorsze możliwości podkręcania i wyższe temperatury.
@atanor: mój znajomy parę dni temu dostał 10 czy tam 15% zniżki bo coś wcześniej w jakimś sklepie dostał... 1300 zapłacił za jedną z droższych wersji -.- i jeszcze wieśka 3 mu dali ;p
@delKrul: jak przyszedłem do pewnego wrocławskiego sklepu na "A" to powiedzieli może od dzisiaj już jest po 1600, ale zostawi mi wczorajszą cenę. Za to Far Cry 4 musiał mi sprzedać za 1zł, nie mógł dać za darmo, bo promo było od dzisiaj.