Wpis z mikrobloga

Mirabelki, #pytanie do was: co sądzicie o całowaniu w rękę? Mam w pracy kolegę, który zawsze w ten sposób wita się z kobietami. Z jednej strony miła tradycja, z drugiej strony za każdym razem jakoś mi z tym niezręcznie (szczególnie, że ja lvl 25, on 45+). W ogóle wydawało mi się, że ten zwyczaj pomału odchodzi do lamusa i kojarzy mi się raczej z pokoleniem moich dziadków. Jak jest u was, spotykacie się z tym na co dzień?
  • 15
@kass123: To zależy jak to robi. Osobiście wolę zwykłe przywitanie w stylu "dzień dobry", "witam", czasem z podaniem ręki, ewentualnie skinieniem głowy. Całowanie w rękę wydaje mi się ok, o ile facet nie robi tego w sposób nadmiernie...poważny. Czasem zdarza się ktoś, komu to po prostu pasuje i wtedy naprawdę fajnie wygląda ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@kass123: Nom jak czasami poznaje kolezanki mojej mamy 50+ to pocaluje w dlon bo to niby takie szarmanckie....

btw

Nigdy nie wiem jak witac sie z kobieta. Jak poznaje to zazwyczaj uscisne dlon. Jak juz znam to zazwyczaj zolwik i zawsze cie czuje przy tym niezrecznie. Jak znam w #!$%@? lat to zazwyczaj przytulenie z czym czuje sie jeszcze bardziej niezrecznie bo nie lubie jak mnie ktos przytula :C
@kass123: Ja się tak witam z paniami 50+, ale jak kolega starszy to może tak mu utkwiło w psychice, więc dla niego na plus. Sam zwyczaj uważam za spoko, ze względu na to, że przytulenie/całus w policzek jest zazwyczaj zarezerwowany dla jakoś tam bliższych znajomości, a podawanie ręki kobiecie jest jakieś takie... niefajne? (I nie chodzi mi tu o żaden seksizm, tylko o to, że preferuję raczej silne uściśnięcie dłoni, a
@kass123: kulturka z jednej strony, a z drugiej dziwna akcja, bo mało kto tak robi. Ja natomiast uważam za głupie, podawanie ręki kobiecie na powitanie. Tzn mówię tu o znajomych, bo czasami się podaje, na zapoznanie, bądź w biznesie.