Wpis z mikrobloga

@kiler129: Tak samo jest w Banku Millenium. W T-Mobile jest ograniczenie do 15 znaków, w mBanku do 20, w Citibanku i BGŻOptima ograniczają dozwolone znaki.

Kiedyś pisałam do mBanku z pytaniem dlaczego nie mogę ustawić sobie dłuższego hasła. Odpisali, że wg ich obliczeń 20 znaków powinno mi wystarczyć...

Rozumiem, że można ograniczać możliwość zbyt prostego hasła, ale co bankom szkodzi, żebym mogła sobie ustawić trudne hasło?
@usta:

Odpowiedź:

Time Required to Exhaustively Search this Password's Space:
Online Attack Scenario:
(Assuming one thousand guesses per second) 1.15 thousand trillion trillion centuries

Przy 20 znakach, w przypadku gdyby konto się nie blokowało to próba odgadnięcia hasła programowi komputerowemu zajęłaby tysiące trilionów trylionów wieków. Co więcej konto blokuję się po kilku próbach więc.. faktycznie nie da się go odgadnąć, NIE DA. 90% przypadków utraty hasła jest zapisanie go gdzieś sobie,
@corpseRott: Wiem, że 20 trudno odgadnąć. Tak, samo i te 15. Jednak nikt nie używa programów komputerowych do odgadywania haseł na stronach logowania, bo tu przy trzech próbach zanim konto się zablokuje, to by i 5 znaków wystarczyło.

Co im zatem stoi na przeszkodzie, żeby pozwolić mi na dłuższe hasło? Na stronach, gdzie utrata hasła nie byłaby dla mnie wielkim problemem, nie ma takich ograniczeń, a na stronach banków jak nie