Wpis z mikrobloga

https://www.facebook.com/Lemingopedia/photos/a.366202353510812.1073741828.366097316854649/650879348376443/?type=1

Gdzie tu logika, gdzie sens Emotikon frown Myśleć, ludzie, myśleć!
A starszy Pan mający 67 lat i cieszący się, że może dalej pracować - jeden tip. Czy wie Pan, że gdyby ustawa o podniesieniu wieku emerytalnego nie została klepnięta przez Bronka, to i tak mógłby Pan pracować będąc na emeryturze? Mało tego, mając emeryturę + dodatkową pracę co by się Panu nie nudziło, to jeszcze pieniążków więcej, także byłaby kaska aby udać się na zasłużony odpoczynek w jakimś ciepłym kraju.
Swoją drogą, ta komentująca to dziewczyna też jest zabawna. Nie wiem w jakim środowisku musi ona się obracać skoro dla niej ważniejszy jest zakaz invitro, aborcji etc. A te wyskoczenie z terrorem katolickim... Idąc tą logiką to grozi nam Terror Muzułmański (a co tam, ze skrajności w skrajność). Z dwojga złego wolałbym katolicki Emotikon wink
Proszę Was, ruszmy głowami, analizujmy, SPRAWDZAJMY to co mówią kandydaci na jakikolwiek urząd w tym kraju. Inaczej nie zostanie nam nic z naszej Polskości i tradycji...
Spójrzmy jeszcze na bieg historii. Jak widać, wszelkie Unie, koalicje, pakty nie mogą istnieć i być wiążące i z obopólną korzyścią gdy nie nastąpi kilka bardzo prostych spraw:
- Wspólny środek płatniczy
- Wspólna kultura
- Wspólna religia
- Wspólny język
Tylko wspólnoty społecznościowe spełniające powyższe warunki są trwałe i dobre. Idealnym przykładem takiej wspólnoty jest... Państwo. Oczywiście, możemy mówić o wyjątkach jak Niemcy, ale nawet Wlk. Brytania (chodzi mi o Camerona) stara się iść teraz właśnie tymi wytycznymi.
Wszelkie ZSRRy, Unia Polsko-Litewska, Jugosławia, Czechosłowacja - to wszystko prędzej czy później się rozpadnie.
Nie zrozumcie mnie źle, nie chodzi mi o zamykanie granic itd. Po prostu boję się, że któregoś dnia nagle cały świat będzie 'taki sam'. Nijaki, przemieszany, niektórzy napiszą równy. Na świecie musi być różnorodność. Ktoś musi być biedny, aby ktoś był bogaty. To tak jak musi być szczęście i rozpacz bo bez rozpaczy nie docenialibyśmy i nie zwracaliśmy na istnienie 'szczęścia'.
Pozdro

#polityka #multikulti #swiat #uniaeuropejska #bekazlemingow #otworzcieoczy #zacznijciemyslec #przemysleniaadka