Wpis z mikrobloga

#zaklocanieciszynocnej #pytanie

Mirki, pode mną mieszkają 2 dziady wyrwane z realiów PRL, które o godzinie 22:03 dzwonią do właścicieli mieszkania z mordą, że lokatorzy (czyli ja) hałasują. Dzisiaj dziadu groził mi policją i strażą miejską (ponoć donos do wspólnoty już złożył) - o tym, że akurat mu przeszkadzam wiedzą wszyscy, tylko nie ja - boi się do mnie przyjść i najnormalniej poprosić, żebym ściszył.

I tu pytanie - co taka wspólnota mieszkaniowa, wezwana policja, czy straż miejska może zrobić, przy założeniu, że nie otworzę nikomu drzwi i jak tylko usłyszę, że ktoś się do mieszkania dobija, to siedzę cicho?
  • 41
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@xbonio: nom, dlatego moment w ktorym ktos Cie podaje do wspolnotu i mowi ze bedzi dzwonil po paly, jest tym momentem w ktorym masz za glosno ;) Jesli nie jestes wlascicielm mieszkania, to po zawiadomieniu do wspolnoty on zostanie o tym poinformowany i zapewne zakonczy wynajem, tak sie dzialo czesto na osiedlu w ktorym mieszkalem w Polsce, duzo osb kupilo pod wynajem mieszkania, i ludzie zglaszali do wspolnoty ze studenty
  • Odpowiedz
@gregu-: Dlatego wolałbym, żeby dziady zapukały w rurę, drzwi, cokolwiek, zamiast wzywać policję - sam rozumiesz. Nie mogę się z nimi tylko dogadać w tej kwestii
  • Odpowiedz
@xbonio: nikt nie ma obowiazku Cie pilnowac, pilnowac powinienes sie sam. Nawet jak paly przyjada to przeciez mozesz z nimi pogadac, ze spoko , juz sciszac nie wiedziales ze jest glosno. Zalezy jak to nosi, ale po 22:00 ma byc tak ze wlasnie lokatorzy moga isc spac, tworzysz wspolnote z innymi ludzmi i tak to juz jest. Postaw sie w jego sytuacji, tez pewnie bys nie chcial zeby ktos Cie
  • Odpowiedz
@gregu-: Mistrzu, nie wychowuj mnie - jestem już duży. Nie zdażyło Ci się nigdy zaprosić w piątek znajomych na urodziny/cokolwiek? Powtarzam - nie ma opcji, żebym policji otworzył drzwi.
  • Odpowiedz
@xbonio: otworzysz ;) hehe , a druga sprawa, widze ze Ty masz jakies problem, bo juz drugi raz piszesz w watku zeby ktos Cie nie wychowywal. Podjales dyskusje i ludzie odpisuja, a Ty bulwersujesz sie ze ktos przedstawia swoje zdanie. yyyyyy, jak bym mial Cie wychowywac, to zwyczajnie bym dal Ci mandat na 500 zl i bys sie szybko wychowal jesli juz chcesz znac moje zdanie o wychowywaniu ;) Taki
  • Odpowiedz
@xbonio: Wynajmujesz mieszkanie od wspólnoty, chyba wiedzą jak się nazywasz. Jak Cię gość zgłosił do wspólnoty, to chociażby wspólnota może podać Twoje dane składając skargę na policje.
  • Odpowiedz
@matt132: Dobrze - zakładając, że wspólnota wie o więcej niż jednym lokatorze mieszkania, który zostanie ukarany? I skąd policja wie który z nich jest sprawcą wykroczenia?
  • Odpowiedz
@gregu-: Nie otworzę, powtarzam - nie ma takiej opcji. Nie podjąłem dyskusji, chciałem o odpowiedź na pytanie, które brzmi tak o:

co taka wspólnota mieszkaniowa, wezwana policja, czy straż miejska może zrobić, przy założeniu, że nie otworzę nikomu drzwi i jak tylko usłyszę, że ktoś się do mieszkania dobija, to siedzę cicho?


Udzielisz mi na nie konstruktywnej odpowiedzi? Jeśli nie, to proszę o opuszczenie konwersacji - taki jestem wychowany
  • Odpowiedz
@xbonio: Przepisów aż tak dokładnie nie znam, ale jak dla mnie sytuacja jest logiczna. Jeśli żaden z was nie otworzy, to wystawią mandat wszystkim i nie będą się przejmować.
  • Odpowiedz