Wpis z mikrobloga

KOMU ZACZĘŁY PUCHNĄĆ KONDENSATORY W CZARNOLISTOWYM ZASILACZU NIBY "600W" I MUSIAŁ W MSI AFTERBURNERZE OBNIŻYĆ MOC GTX770 DO 70% ŻEBY MU KOMPA NIE RESTARTOWAŁO?


KOGO TEN "MI" POSTANOWIŁ ZAPYTAĆ O DOBRY ZASILACZ DO KOMPUTRA?


KTO DORADZIŁ ZAJEBISTY CHIEFTEC CTG 600W KTÓRY JUŻ JEST W KOMPUTRZE?


KOGO ZAPYTAM O PORADY W SPRAWIE DALSZEGO HARDWARE'U W PRZYSZŁOŚCI CZY TO DO KOMPUTERA CZY DRUKARKI CZY ANDROIDA CZY LODÓWKI?


Po raz pierwszy mogłem podnieść maksymalną temperaturę grafiki bez ryzyka restartu, po raz pierwszy dobiłem wentylatorek grafiki do 100%, ryczy jak Lamborghini na piątce, wymieniłem jeszcze pastę na procesorze i czujędobrze.jpg (ʘʘ)

Bardzo polecam Mirabelkę, prawdziwy ekspert od spraw elektroniki, takie more-user-friendly i more-wie-o-czym-gada Elektroda.pl ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
#hardware
Pobierz j.....b - KOMU ZACZĘŁY PUCHNĄĆ KONDENSATORY W CZARNOLISTOWYM ZASILACZU NIBY "600W" I ...
źródło: comment_a5f0Lm2up6P1SihJPsLRlBvF53f5uasc.jpg
  • 16
@kataklysm: Przyczyn restartu może być całkiem sporo, wadliwa karta, wentylatorki nie dające rady, zbyt wysokie temperatury na danych komponentach, sam przez jakiś czas nie wiedziałem że chodzi o zasilacz.
Dopiero osoby z biegiem wpisu mi to uświadomiły. Zabawy przy wkręcaniu było w sam raz, chyba będę musiał zainwestować w nową płytę główną bo chcę jeszcze raz tyle samo rzeczy popodpinać, a zasilacza nowego to nie opłaca się kupować jeszcze raz (
@joookub: akurat jestem sterwisantem komputerowym z kilkuletnim stażem :) i dalej będę podtrzymywal ze nawet dla osoby z marnym pojęciem usterka bardzo łatwa do znalezienia ps. Jak płyta ma kondensatory w całości to się nie resetuje. A skoro znalazłeś spuchniete elektrolity w zasilaczu to chyba jasne co leci
@Misaki: Bo sobie podwyższyłem limit temperatury, jak mam ustawiony na 80 stopni to MSI Afterburner na wykresiku "power" nie przekracza 90%, chyba muszę ogarnąć lepsze chłodzenie, chociaż nie mam pomysłu gdzie by je włożyć i jakim typem chłodzenia się zainteresować ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Misaki: Spojrzałem na sekcję komentarzy, koleś mówi że w stresie 70 stopni przy 30% wiatraczka ( ͡º ͜ʖ͡º)

Kurde, jeśli to prawda to cooler naprawdę warty swojej ceny, no ale na razie muszę pozbierać na Broadwella czy Skylake'a bo trochę przypał tak w 2015 roku dalej siedzieć na Sandy Bridge'u
@joookub: jak puchną kondensatory to najlepiej wymienić, parę lat temu jeszcze za czasów s939 wymieniałem w paru płytach w tym 1 swojej, w zasilaczu to trochę mniej roboty -> nie taka duża powierzchnia.
@joookub: SB dalej wymiata, żałuję tylko, że nie mam i7, bo troszkę by się więcej wątków przydało.
@Misaki:

One też się kręcą.

Masz na myśli wymieniają trwałość procesora na dodatkowe 2-3% mocy użytecznej dzisiaj ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Takie podkręcanie nie jest tego warte moim zdaniem, podkręciłbym z 3,7GHz na 4,2+GHz a nie się będę cackał ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@joookub: No ja w sumie nawet myślałam żeby sprzedać to co mam i kupić jakiegoś Pentiuma z płytą w miarę dobrą... ale ceny płyt mnie skutecznie zniechęciły. Moja płyta, którą mam obecnie, kosztuje 320zł. Płyta takiej samej klasy pod Intela - 440zł...

A plan był dobry, przesiąść się na Intela i OS X'a małym kosztem, bo cała reszta sprzętu na Macu działa ok. Tylko procek... ( ͡° ʖ̯ ͡