Wpis z mikrobloga

@Kempes: Na Polsacie właśnie powiedzieli że skoro tak Dude dopytujecie to spytajcie o miejsce które blokuje Gronkiewicz Waltz na Uniwersytecie Warszawskim. Pozatym polecam stronę edukacja.sejm.gov.pl. "Poseł nie ma obowiązku rezygnacji ze swojej aktywności zawodowej jeżeli uważa że potrafi ją połączyć ze sprawowaniem mandatu". Trzymanie takiej osoby również zwiększa prestiż takiej uczelni więc co to za pieprzenie o blokowaniu etatu.
@Kempes: Zasada jest taka sama, działalność zawodowa może iść w parze z działalnością poselską. Dlaczego nazywacie to blokowaniem etatu? Zresztą o czym my rozmawiamy. Platforma #!$%@?ła kraj przez wszystkie lata rządów a Bulowcy cieszą się bo Bronkowi ktoś napisał na kartce że Duda ma jeszcze etat gdzieś.
@Kempes: Nie mi oceniać czy dla Dudy Bruksela i uczelnia są nie po drodze. Nie ma żadnego zakazu dla europosłów dotyczącego ich zatrudnienia. Jeżeli on uważa że da radę to pogodzić to ma do tego prawo. Skoro Uniwersytet woli mieć nazwisko Dudy na liście płac niż kogoś innego to również mają do tego prawo. (ps. Tak, tylko Duda jeździ za kasę podatników, wszyscy inni pewnie za swoje)
@kopek_123: Też bym nie odpowiadał, bo to pytanie było idiotyczne. Wg retoryki BK powinni wywalić wszystkich profesorów bo zajmują miejsca młodym magistrom... Jak nie wie jak działa uczelnia to niech się nie odzywa, a posiadanie w swoich murach europosła tylko dodaje prestiżu.
@Kempes: Ale Ty zakładasz z góry tezę że Duda nie potrafi pogodzić obowiązków a nie wiesz tego. W samym zarzucie o blokowaniu etatu nie ma żadnych konkretów - w jaki sposób blokuje ten etat? To Duda się sam zatrudnia na Uniwersytecie i jest ponad nim czy to Uniwersytet decyduje się na to żeby Dudę trzymać?

ps. Z czystej przyzwoitości prezydent np nie powinien zmieniać zdania co kilka dni w zależności od
@SC10n: Czyli zmiana zdania w ważnej kwestii społecznej to jest złe postępowanie? Poza tym zdania tak na prawdę nie zmienił tylko będzie referendum i mi takie rozwiązanie pasuje, bo nie przemawia do mnie rozwiązanie JOWów.
A co do Dudy, to jak w przysłowiu, jak się ciągnie dwie sroki za ogon...
"Poseł nie ma obowiązku rezygnacji ze swojej aktywności zawodowej jeżeli uważa że potrafi ją połączyć ze sprawowaniem mandatu". Trzymanie takiej osoby również zwiększa prestiż takiej uczelni więc co to za pieprzenie o blokowaniu etatu.

Zasada jest taka sama, działalność zawodowa może iść w parze z działalnością poselską.

Skoro Uniwersytet woli mieć nazwisko Dudy na liście płac niż kogoś innego to również mają do tego prawo

To Duda się sam zatrudnia na Uniwersytecie
ale on raczej nie pracuje, tylko ma urlop bezpłatny - w tym sensie blokuje etat, bo wezmą kogoś co najwyżej na zastępstwo - miałem podobny przypadek w liceum.


@jakubste: o właśnie, raczej o to chodzi, a nie że tam faktycznie pracuje. Co nie zmienia faktu, że uczelni nadal może zależeć na tym żeby go mieć na liście zatrudnionych, zawsze mogą powiedzieć, że pracuje u nich jakiśtam sławny człowiek i mają szpan,