Wpis z mikrobloga

Czuję się jak na Ukrainie. W okolicznych sklepach już prawie nie ma polskiej obsługi tylko ukraińska. Fryzjer z Ukrainy, przedwczoraj kurier Ukrainiec. Dzisiaj też dostawca z Ukrainy.

#polska #ukraina
  • 118
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Sancho_Pansa: nie, wzialbym do pracy tego który miałby lepsze przełożenie jakość pracy/zarobki, a u nas młode pokolenie ma z tym zajebisty problem, bo jedna sprawa to naleciałości z komuny - czyli jak zarobic i sie nie narobic, a druga to że połowa twierdzi że p------i sie wysilać za 1300 (mimo ze u mnie maja najmniej po 1600 na reke, w sezonie do 3-4 tys.) Bo w Anglii daja piec razy
  • Odpowiedz
@Sancho_Pansa: jaki optymista przy danym wzroscie gospodarczym Podwyszonym wieku emerytalnym i liczbie pracujacych do liczby emerytow to 2030 realistczne spojrzenie. A nie wykopkowe hurr durr za moment wszystko p--------e i bedziemy z dnia na dzien japonia.
Co do 36 to sie zgodze.
Cywilizacja polska musi dorosnac do tego ze zyjemy w globalizujacym swiecie a to nie tylko przeplyw kapitalu ale tez ludnosci. Wymysly nacjonalistow z XIX sa przstarzale i wracamy
  • Odpowiedz
@corrallus: Co ma piernik do wiatraka? To, że będzie 36mln to nie jest źle. Szwedów jest mniej i mają silne państwo. Jeszcze. Załamanie systemu emerytalnego - po to była reforma (s---------a przez m.in. Leszka Millera i chujków z PSL), żeby nie było załamania.
"Co maja powiedziec szwajcarzy jak im co roku " np. to: http://natemat.pl/91723,szwajcaria-izoluje-sie-przed-imigrantami-rzad-musi-rozpoczac-trudne-rozmowy-z-ue czy http://www.polskatimes.pl/artykul/965621,segregacja-ludnosci-w-szwajcarii-miasta-chca-oddzielic-imigrantow-od-lokalnych-mieszkancow,id,t.html lub http://www.dw.de/szwajcaria-okre%C5%9Bla-nowe-zasady-nap%C5%82ywu-cudzoziemc%C3%B3w/a-18252268
O takich jak Ty Stalin mówił: pożyteczni idioci. Patrzmy perspektywicznie i uczmy się na błędach innych.
Ukraińcom nie ufam. Poza tym Polska to bogaty kraj i spokojnie kasa znalazłaby się na rozwój przemysłu produktów wysokoprzetworzonych i politykę (w granicach rozsądku) prorodzinną, tylko została przeżarta na:
a) dotację dla Kościoła Katolickiego
b) dotację
  • Odpowiedz
@Spaceman_: Zapraszam do Lublina - czasami mam wrażenie, że jest tu więcej Ukraińców niż Polaków. Młodzi spieprzają do Polski na studia, żeby tylko nie trafić do wojska. Trafić można różnie - część z nich jest naprawdę sympatyczna, ale nie wszyscy. Ostatnio na Juwenaliach kilkunastu n--------h Ukraińców kręciło zadymy. Przypieprzyli się do kilku moich kolegów i prawdopodobnie skończyło by się bijatyką, ale wkroczyły dzielne bagiety i spisali moich znajomych, po czym
  • Odpowiedz
akby Amazon nie cwaniakował z płacami, miałby kto pracować. Dziwne, że w Niemczech pracują za ponad 1kEUR.


@tomaszk-poz: W Amazonie w Niemczech Niemcy stanowia mniejszosc bo tam praucja emigranci. Amazon w Polsce i tak dał wyzsze stawki niz srednio można dostac w pracy fizycznej bez specjalnych kwalifikacji.
  • Odpowiedz
Duze panstwa maja wiecej do powiedzenia niz male.

Wiem ze bylo referendum w szwajcarii, chcialem tu tylko porownac skale ze niema powodow narzekac na mala ilosc obcokrajowcow, ze nie nastepuje alienizacja autochtonow U nas.

Zaden przez ciebie wymieniony punkt nie wplynie na dzietnosc tylko na wzrost gospodarcy co jak wiadomo raczej negatywnie koreluje z dzietnoscia.

Ze
  • Odpowiedz
Co ma piernik do wiatraka? To, że będzie 36mln to nie jest źle. Szwedów jest mniej i mają silne państwo.


@tomaszk-poz: Ale tu nie tylko o liczbe chodzi ale nagly jej spadek i wzrost. Zauważ że wlasciwe wszystkie kraje zachodnie wolały przyjmowac emigrnatow niz doswiadczyc minusów starczenia sie spoleczenstwa i wpływu tego zjaiwska na gospodarke.
  • Odpowiedz
@Spaceman_: racja, sam u siebie w firmie we Wrocławiu już mam kilku młodych ukraińców, mówią dobrze po polsku, pracują i niczym innym się wyróżniają od zwykłego Polaka. Nie uśmiecha im się wracać na Ukrainę, chyba, że do rodziny na święta i po resztę rzeczy.
  • Odpowiedz
Dla mnie każdy ukrainiec to zwyczajny wschodnioruski robak, dobry do sprzątania ulicy albo toalet, jakby mi mial podawać towar w sklepie to byłyby to moje ostatnie zakupy w tym sklepie.
  • Odpowiedz
  • 0
@Dj_Lysol: nie kupuj wiec w carrefour. Ostatnio w warszawie ukraincy zapieprzali nawet w swieto pracy przy dociepleniach. To prawda sa wszedzie
  • Odpowiedz
@szurszur: No świetny interes zrobiły - mają tyle darmozjadów na utrzymaniu. "Zauważ że wlasciwe wszystkie kraje zachodnie wolały przyjmowac emigrnatow " i teraz obudziły się z ręką w nocniku. Jakby to była taki miód - przyjmowałyby non-stop.
  • Odpowiedz