Wpis z mikrobloga

Czuję się jak na Ukrainie. W okolicznych sklepach już prawie nie ma polskiej obsługi tylko ukraińska. Fryzjer z Ukrainy, przedwczoraj kurier Ukrainiec. Dzisiaj też dostawca z Ukrainy.

#polska #ukraina
  • 118
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@corrallus: " wzrost gospodarcy co jak wiadomo raczej negatywnie koreluje z dzietnoscia." acha i Rosja miała jako taki wzrost i małą dzietność, USA względnie mały wzrost i dość dużą dzietność. Z prawa jest bardziej skomplikowana.
"Tak nacjonalizmy sa idea przestarzala powstala wieku XIX" taaak jasne, nie ma to jak lewacka logika.
Silne państwo to też przestarzała idea, powszechna nauka, rozwój nauki też, prawda?

"Ze nacjonalisci tylko ufaja swoim to wiem, mi tez nie ufaj bom nie polak." Polak czy Niemiec pisze się z dużej litery to raz, dwa - Polsce nie są potrzebne nowe mniejszości bo będzie z tego dym, jak historia
  • Odpowiedz
@tomaszk-poz: pisze wszystko z malej tak wygodniej na tablecie.

Ja silne panstwo rozumiem jako silne gospodarco i wplywowe politycznie a nie jednolite mase narodowosciowa jak to chyba ty rozumiesz.

Niewiem jakie powiazanie ma etnicznie jednolite panstwo z nauka i silnym panstwem. A z ta jednolitoscia jest chyba odwieczny problem przez wytaczane granice. U mnie pradziadkowie ze strony mamypochodzili z wschodu okolice zytomierza, prababcia dopiero zamieszkala ziemie ii rzeczpospolitej a babcia iii
  • Odpowiedz
@corrallus: "pisze wszystko z malej tak wygodniej na tablecie." W-----a mnie takie tłumaczenie, zasady to zasady, jak nie szanujesz zasad pisowni polskiej to nie pisz wcale!

" A z ta jednolitoscia jest chyba odwieczny problem przez wytaczane granice" Teraz praktycznie już nie, po co to psuć? Ale przypadek konfliktów na Litwie, Hiszpanii, Ukrainy i innych krajów mówi, że multi-kulti i niejednorodność to pomysł z piekła rodem. Dlatego tak w USA dba się o symbole narodowe i o jedność i dlatego też mają tam problemy. Nawet w Kanadzie były lekkie tarcia na tym tle.

"twor wspolonoty narodowej to chyba najgluspza rzecz jaka istnieje" pieprzysz aż żal czytać; w jedności siła! Patrz -
  • Odpowiedz
Wlasnie oecd wydalo better life index gdzie przez ta jednosc sladli ponizej sredniej polska ich ostro goni.

Nie mieszkam w polsce nie jestem polakiem juz o tym pisalem, ale chyba pisac moge na portalu ze smiesznymi obrazkami. Czy to temat tylko dla polakow;)
Temat mnie dotyczy bo narzeczona zatrudnia ukrainki i zlego slowa o nich nie powiem, wiec jestem z doswiadczenia pro-ukrainsko nastawiony.

Nie jak na wolyniu tak jak czesi stali sie austriakami, blisko im bylo kulturowo.
  • Odpowiedz
@corrallus: Emigrantów Polska nie potrzebuje , obecna rządząca szajka szuka frajerów pracujących na piramidę finansową aka ZUS......Likwidacja ZUS,KRUS,przywilejów emerytalnych + emerytura obywatelska. Cfaniaki po prostu szukają jakiegoś uzasadnienia by zaszczepić tu brud multi-kult np. globaliści z IOM http://www.iom.pl/default.aspx na czele z Iglicką (zwolenniczką multi-kultu) rzucają cyklicznie agitki propagandowe do prasy straszące niżem demograficznym i "koniecznością" sprowadzania "pracowitych" obongo i ahmedów w miejscę wygnanych Polaków. Jako ciekawostke dodam że pracuje tam
  • Odpowiedz