Wpis z mikrobloga

Dzień bez dobrego ostrego sosu jest dniem straconym. Kolejny przepis pod #goomowesosy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tym razem przepis na Musztardę Habanero Biohazard ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Składniki:
Habanero - 10szt,
Musztarda zwykła - 200g,
Musztarda chrzanowa - 200g (jeśli nie mamy chrzanowej możemy dodać 400g zwykłej + 3 łyżeczki chrzanu),
Cebula - 2 średnie,
Czosnek - 5 ząbków,
sok z limonki - 2 łyżeczki,
pieprz cayenne - 3 łyżeczki,
kolendra - 1 łyżka świeżo posiekanej,
oregano - 1 łyżka świeżo posiekanego,
cukier - 1 łyżeczka,
ocet winny z wina czerwonego - 30ml,
woda - 1/2 szklanki, (zamiast wody możemy użyć lekko wygazowanego piwa :) doda fajnej goryczki)
sól i pieprz do smaku.

I jazda:
1. Habanero kroimy na połówki (i jak zawsze wyrzucamy tylko ogonki). Wrzucamy do blendera, dodajemy wodę i blendujemy.
2. Smażymy cebulkę i czosnek wcześniej posiekane. Po kilku minutach smażenia wrzucamy do blendera i.... blendujemy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
3. Dorzucamy zioła. Teraz blendujemy bardzo dokładnie. Po wszystkim wrzucamy wszystko do gara.
4. Dodajemy cukier, limonkę, ocet, sól, pieprz, pieprz cayenne i doprowadzamy do wrzenia.
5. Redukujemy długo, nawet do 1h często mieszając. Po zakończeniu zawartość garnka powinna wyglądać jak pasta (tak wiem wiem #pasta o ostrym żarciu :P).
6. Odstawiamy do ostygnięcia.
7. Po ostygnięciu mieszamy z musztardą i wkładamy do wyparzonych słoików.
8. Jemy kiełbaskę z zajebistą musztardą pocąc się przy tym jak wieprz ( ͡ ͜ʖ ͡)

Ta musztarda jest naprawdę mocna. Niemal nie ma tu składników neutralizujących kapsę. Fantastycznie pasuje do grilla na którym możecie tą musztardą lekko "podgrzać" atmosferę :)
Powinna smakować również osobom, które fanami musztardy nie są, gdyż nie ma tak ostrego posmaku gorczycy i jest w niej wyczuwalna nuta "owocowo-pieprzowego" smaku habanero.

Po więcej jak zawsze zapraszam pod #goomowesosy

#chilihead #chili #gotujzwykopem #papryczki
I jak zawsze wołam miłośników ostrych sosów:
@rolnik_z_klimontowa: @Linden: @Dr_Snaut: @piotras-85: @basssiok: @Marcinowy: @Adass: @danoxide: @Saute: @TOTYLKO_JA: @empeash: @Jutraniema: @rozowy_dzban: @ninetyeight: @jestem-tu: @Patt_: @WujekOprawca: @Rain_: @PROstak: @jednakwiecejniz14sekund: @Revital: @eragonn14: @Kaczorra: @npsr: @TheFuckingRoses: @yeloneck:
goomowy - Dzień bez dobrego ostrego sosu jest dniem straconym. Kolejny przepis pod #g...

źródło: comment_klEIkpyxxN0Olzfod1AUtBbT08TwGw1u.jpg

Pobierz
  • 28
  • Odpowiedz
@goomowy: ah, no juz zrobilem jak Ty. 3 sloiczki 200 ml mi wyszly. ale nie pali tak jak myslalem ze bedzie :D chyba jakies lewe habanero kupilem. z mojego piotra i pawla wycofali haby i do tesco musialem jechac :(
  • Odpowiedz