Wpis z mikrobloga

@wzr1one: w CSGO najbardziej realistyczne? :D

Pokaz mi teraz jak bron skierowana w stopy wystrzeliwuje pocisk w kierunku głowy?
Tak, wiem ze istnieje cos takiego jak odrzut ale zauwaz, ze w momencie wystrzalu lufa skierowana jest w dol i jest to fizycznie niemozliwe, zeby kula poleciala gdzie indziej niz tam gdzie lufa jest skierowana.
@wzr1one: No dobrze, jest sobie fullauto - pierwsze dwie celujesz w glowę a potem prujesz w dol (w duzym uproszczeniu) - wyjasnij mi teraz jak lufa skierowana w nogi w momencie wystrzalu pocisku konczy sie headshotem?
jak lufa skierowana w nogi w momencie wystrzalu pocisku konczy sie headshotem


@b4kus: powiedzmy, że masz 30 ammo w magazynku, strzelasz full auto, kierujesz ją w nogi, strzelasz 30 ammo i masz broń na suficie, któraś kula na bank trafi w głowe.

strzelałes kiedyś z większego formatu niż pistolet?
@wzr1one: Strzalem z AKMSa ale w ogole nie w tym rzecz.

Ja naprawdę rozumiem, ze istnieje cos takiego jak odrzut i bron coraz bardziej spierdziela ci w górę (i na boki zresztą).

Mi chodzi tylko o to, ze w CSGO jak kontrujesz odrzut to bron idzie w podlogę, lufa skierowana jest w podlogę a kula leci i tak gdzies wysoko.

Realistyczne by bylo, ze robiąc pattern odrzutu np. AK bron zostaje
@b4kus: mówimy tu o dwóch zjawiskach - odrzucie i podrzucie, jedno wynika z drugiego. Gdy strzelasz w uproszczeniu lufa broni bardzo chce cofnąć się do tyłu, ale w przypadku niektórych broni mamy dodatkowy problem - kolba i lufa nie są w linii prostej. W takim AK mamy kolbę niżej niż lufę, więc dlatego taka broń będzie miała tendencję to uciekania w górę przy strzelaniu seriami o ile nie wyrównamy tego w
@konradzicho: czy tylko ja myślałem, że chodzi o #!$%@? netcode, gdzie u siebie na ekranie rejestrujesz trafienie widać krew itp, a tak naprawdę serwer obstawia, że strzelasz obok?
@b4kus: po mojemu to jest tak, że broń się zachowuje tak jakbyś przeciągał serię w realu (czyli lufa leci w górę, co musisz kontrować celowaniem w dół), tylko to nie ma odzwierciedlenia na ekranie, bo byłoby to zbyt nieczytelne wizualnie. Umowne tak samo jak zabijanie ludzi na kompie ;)