Wpis z mikrobloga

wix.com


@grabarzchaosu_pl: Myślę ,że nie zarobisz na tym. A tym bardziej nie będziesz miał spokoju finansowego. A o rozwoju tez możesz zapomnieć.

PS: Najpierw się naucz a potem zarabiaj. Naucz się choćby w takim stopniu ,aby móc brać z czystym sumieniem za to kasę (za to co masz zrobic) i nie stać się kolejnym januszem biznesu
@grabarzchaosu_pl: Niczego się tam nie nauczysz. Wykreujesz sobie tylko koszty utrzymania i przedłużania takich usług. Klient będzie chciał coś zmienić po długim czasie, cała webusługa pewnie już po iluś iteracjach zmian - otworzysz i juz nigdy nie odtworzysz strony która była zapisana w jednym kształcie.

Takie rzeczy są mega spoko dla np. marketera który raz na sezon czy raz na jedną kampanię musi strzelić landing page - polecam nasze polskie landingi.com
@grabarzchaosu_pl: Olej wizualne. Rób cumplu o tak:
1. Właź na http://getbootstrap.com/ - masz tutaj kompletny zestaw na start.
2. Odpalaj YouTube i wpisuj Bootstrap
3. Wybierz przykładowy projekt robiony tam od zera a najlepiej wymyśl co sam chciałbyś już zrobić i tak szukaj wszystkiego kolejno
4. Zacznij szukać dodatkowych modułów.
5. ...
6. Profit.swiebodzin.pl

....albo Wordpress i szablony z Visual Composerem czy innymi cudami. Z góry jednak radzę najpierw zacząć od
@Saeglopur: dzięki za to, czymkolwiek to jest ;p
Myśle, że przy najbardziej prostych projektach strona to najpierw kwestia pozyskania klienta, w zasadzie to 80% całej zabawy.

Dzięki za informację, jeśli wkrecę sie w to, będę pamietał o tobie a jesli będę miał zlecenia to i na ludzi będzie potrzeba ;p

Tymczasem ide Januszowac
Pozdrawiam
@Saeglopur: z takimi radami to on daleko nie zajdzie :) Co najwyżej zostanie januszem biznesu przekonanym ,że sklejenie do kupy kilku obcych exampli (bez pojęcia dlaczego tak a nie inaczej) z googla w całość i zmiana kolorów to webdev.

Proponowanie nauki od bootstrap to jak zaproponować naukę skoków do wody z wieży z pominięciem nauki pływania. Ale co ja tam wiem...
@Saeglopur: Broń boże :) To faktycznie lepszy od tego jest juz twój pomysł....ale ogólnie to za dobry tez on niejest ,bo stworzy bezmózgiego webdeva który potrafi tylko kopiować.
Bootstrap jest przydatny czasem tak samo jak korzystanie z gotowych pluginów, ale dla ludzi którzy wiedza jak on działa. W przeciwnym wypadku lepiej od tego nauki nie zaczynać.
@PanDziobaku: Dlatego wyżej pisałem, że to kompletnie niczego nie uczy w przypadku WIXa a potencjalnie to tylko źródło problemów. Uczestniczyłeś w rozmowie wcześniej więc widzisz o co mu chodzi :)

A początki z Bootstrapem wg mnie pozwolą w ogóle zacząć i się wgryzać. W którą stronę człowiek pójdzie dalej to już osobna sprawa :)
@PanDziobaku: @Saeglopur: Wiem co to notatnik i HTML ;D w gimnazjum tworzylem jakies podstawowe strony z dodatkiem php.
Jednak na chwile obecna nie mam czasu i z pewnoscia nauka i opanowanie tego zajmie lata.
Dlatego tak jak napisal Saeglopur nauka przez doświadczanie, będzie najlepszym wyjsciem. Zwlaszcza, ze licze na prostote i uzytecznosc.