Wpis z mikrobloga

#ocenfilm #film #filmnawieczor

Dziś na tapetę biorę Basketball Diaries co na polskie tłumaczenie brzmi Przetrwać w Nowym Jorku #fucklogic

Film jest oparty na faktach i opowiada historię Jima Carrolla w którego rolę wcielił się nie kto inny jak sam DiCaprio. Trzeba podkreślić, że w filmie występuje naprawdę dobra obsada oprócz Leo znajdziemy Marka Wahlberga, Juliette Lewis, cz Michaela Imperiolia. Na pierwszy rzut oka miałem wrażenie, że reżyser rodziny soprano wzorując się właśnie na tym filmie dobrał aktorów do swojego dzieła. Bo aż 3 osoby grające w tym filmie, grały także w Sopranos.

Film ukazuje także trudne tematy w tamtych czasach jak pedofilie a przede wszystkim narkomaństwo. Pokazane jest ładne stadium od chłopaka który ma szanse dostać się do NBA i okazjonalnie bierze fete (tak mi się wydaje może koks?) po ostrego heroinistę.

Jeżeli ktoś szuka naprawdę fajnego biograficznego filmu polecam mu własnie ten film. Całość zamyka sceneria NY z lat 60 czyli slumsy odrapane budynki i meliniarskie mieszkania. A smaczku dodaje zobaczenie tych wszystkich aktorów jako "nastolatków" Przyznam szczerze, że Wahlberga nie rozpoznałem dopóki nie przeczytałem ,na FW że to właśnie on. Przypominał mi on bardziej jednego dzieciaczka ze Skinsów.

Jak dla mnie 7,5/10
  • 2
@Tkacz_aluzji: Fakt. Jak jeszcze kiedyś nie siedziałem w kinematografii myslałem, że DiCaprio to taka "#!$%@?" z Titanica. Jednak jak zacząłem śledzić temat stwierdziłem, że to naprawdę dobry aktor. Jeden z jego pierwszych filmów to "o gryzie Gilberta Grape'a" a tam także zagrał zajebiście.

Dzięki tobie miałem co wczoraj oglądać w nocy :)