Wpis z mikrobloga

@flejwaflejwaplejapleja: Dokument potwierdzający tozsamość moze wydać tylko organ państwowy i PKW jako organ państwa tylko takie moze uznawać. Jeśli nie rozumiesz tej prostej zalezności to lepiej zająć głowę czymś innym.
  • Odpowiedz
@AndyMoor: A alkohol można kupić z książeczką wojskową, zamiast dowodu? Bo byłem kiedyś świadkiem sytuacji, kiedy gościowi nie chcieli sprzedać piwa, a miał przy sobie jedynie książeczkę wojskową. Tak mnie to teraz zastanawia, czy powinni to uznać? Według mnie jak najbardziej, ale jak jest w prawie?
  • Odpowiedz
@rzeznia22: poczytaj co pisałem wyżej. W RP podstawowe dokumenty tożsamości to dowód osobisty i paszport, oprócz tego jest kilka szczególnych przypadków jak książeczka żeglarska (quasi paszport). Książeczka wojskowa, prawo jazdy, legitymacja studencka - to nie są dokumenty tożsamości i sprzedawca, jak jest niekumaty, to może odmówić sprzedaży alkoholu. Aczkolwiek odmawianie na książeczkę wojskową piwa jest moim zdaniem głupie, widziałem gimbusów kupujących litry wódki na legitymację uczniowską.
  • Odpowiedz