Wpis z mikrobloga

@pijanstwo: nie. Dokument urzędowy to dokument urzędowy, dokument tożsamości to dokument tożsamości, a dokument poświadczający tożsamość to dokument poświadczający tożsamość. Prawo nie działa domyślnie, jest precyzyjne.
@EmpireAgent: Nie, to nie jest logiczne, udowodniłem to wcześniej.
  • Odpowiedz
nie. Dokument urzędowy to dokument urzędowy, dokument tożsamości to dokument tożsamości, a dokument poświadczający tożsamość to dokument poświadczający tożsamość. Prawo nie działa domyślnie, jest precyzyjne.


@flejwaflejwaplejapleja: Tak jest precyzyjne. Każdy dokument tożsamości jest z założenia dokumentem urzędowym. Nie ma nieurzędowego dokumentu tożsamości. Przesłanką, dokumentu żeby mógł być dokumentem tożsamości jest m.in. właśnie wydanie go przez organ państwa. Rozumiesz?
  • Odpowiedz
@pijanstwo: gdzie masz wypisane te założenia. Serio, myślisz że jak sobie coś wymyśliłeś i uważasz, że tak POWINNO być, bo to jest DOMYŚLNE, to tak działa prawo? Zginiesz w zderzeniu z rzeczywistością, przykro mi.
  • Odpowiedz
Prawo jazdy i książeczka wojskowa nie są dokumentami tożsamości, a jednak poświadczają tożsamość


@flejwaflejwaplejapleja: #!$%@? z logiki. (,) To zdanie nie ma sensu.

Przyjęli je na drodze wyjątku, tak jak to że można użyć przeterminowanego dowodu osobistego - coby życia nie utrudniać ludziom.
Poza tym prawo jazdy i książeczkę wojskową wydaje państwo, czyż nie?
  • Odpowiedz
Wydają państwo. A jednak nie są to uznawane przez państwo dokumenty tożsamości.


@flejwaflejwaplejapleja: Czo?

Są uznawane jak widać, niekoniecznie we wszystkich aspektach życia publicznego, ale są uznawane. Dla przykładu: skoro PKW je uznaje, to znaczy że państwo je uznaje. I pewnie oficjalnie być nie powinny, ale jak pisałem wcześniej praktyka, dla wygody ludzi, przyjęła inaczej.
  • Odpowiedz
@AndyMoor: Ehh... Tylko plx jak macie do wyboru prawo jazdy a dowód, to przynoście dowód bo komisji jest łatwiej znaleźć adres. Zresztą u mnie był gość który miał nr domu 50, w dowodzie wpisane to samo, a pod numerem 50 była jakaś babka. Znalazłem go pod numerem 57 za pomocą pesel.
  • Odpowiedz
@pijanstwo: Na prawo jazdy i książeczkę wojskową nie załatwisz w Polsce wielu spraw, bo nie są to dokumenty tożsamości, tak samo wszelkie legitymacje. Dokumentem tożsamości w Polsce jest paszport i dowód osobisty, nic więcej.
PKW nie wymaga dokumentu urzędowego ani dokumentu tożsamości. Ma być dokument poświadczający tożsamość bez wątpliwości, ze zdjęciem. Może to być cokolwiek, co spełnia wymogi, tyle. Gdyby był wymagany dokument tożsamości, to głosowanie na prawo jazdy, książeczkę
  • Odpowiedz
Gdyby był wymagany dokument tożsamości, to głosowanie na prawo jazdy, książeczkę wojskową czy legitymację studencką nie byłoby możliwe.


@flejwaflejwaplejapleja: I na nieważny dowód osobisty, też się da. Napiszę to po raz trzeci. Dla wygody przyjęto taką praktykę. Ale praktykę, teoria mówi co innego (wymaga dokumentu tożsamości: dokument poświadczający tożsamość ).
Dalej czekam na przykład nieurzędowego dokumentu tożsamości jakby co.
  • Odpowiedz
@pijanstwo: Xd. Nie ma dla Polaka. Dla obcokrajowców jeszcze jakieś są. W Polsce akceptowanymi dokumentami tożsamości jest dowodzik i paszport. Jak nie wierzysz to sprawdź w jakimkolwiek urzędzie. Spróbuj załatwić coś, gdzie potrzebny jest dokument tożsamości, wykorzystując prawko albo legitymację.
  • Odpowiedz