Wpis z mikrobloga

Gratulacje Pani Minister! Normalny człowiek, jeżeli popełni błąd to przyznaje się do tego, pragnie go naprawić i zrehabilitować się. Od 2009 rocznik 96 traktowany jest jak stado szczurów doświadczalnych. Testujecie na nas chybione pomysły reformy edukacyjnej, które nijak do mają się do rzeczywistości szkolnej. Żyjecie w odrealnionym świecie, nie zdając sobie sprawy z tego, co się dzieje w szkołach. Jako głos mojego rocznika, a gwarantuję Pani, że jest to głos większości wczoraj piszących maturę z biologii, informuję iż to, co zostało wczoraj zaproponowane przerosło wszelkie oczekiwania. Jednak nie poziom trudności, bo nie był on aż tak bardzo wysoki, ale ilość treści w postaci tekstów do analizy pokonała każdego ucznia, czego efektem był brak czasu na dokończenie zadań, nie mówiąc już o sprawdzeniu i powtórnej analizie napisanych odpowiedzi. Matura również nie sprawdzała prawie wcale wiedzy, a "umiejętności". Idea piękna i szlachetna, ale skąd uczeń ma trzy nabyć te umiejętności, skoro w szkole nic się naprawdę nie zmieniło i jesteśmy uczeni tylko i wyłącznie wiedzy! Materiałów, które zostały przygotowane do nauki dla naszego rocznika też jest zbyt mało, bo czym jest jeden informator, jeden przykładowy arkusz i jeden arkusz próbny wobec dziesiątki arkuszy z tzw. Starej matury? Skąd uczeń ma być nagle eksperymentatorem, skoro w szkole są zazwyczaj trzydziestoletnie mikroskopy i seria starych

eksponatów w formalinie, a na chemii nie dysponujemy nawet termometrem rtęciowym, bo przepisy zabraniają? Przeciętny uczeń nie widział na oczy probowki. Przekreśliliście wiele lat naszej ciężkiej pracy, nauki i wysiłku! Przez wasze postępowanie zostały przekreślone nasze marzenia, cele odnośnie wymarzonej przyszłości. Jeżeli zatem myślicie, że macie do czynienia z ograniczoną grupą młodych i naiwnych ludzi, to grubo się myślicie. O tym, jak bardzo poronionym pomysłem była reforma dowie się całe społeczeństwo, nie może być tak, że niewygodne treści są przemilczone. My też jesteśmy świadomym elementem społeczeństwa!

#buldypy jakiejś laski co pisała mature rozszerzoną z biologii na profilu minister edukacji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
tl;dr
HURR MATURA TAKA TRUDNA DURR POWINNISMY CO NAJWYŻEJ POKOLOROWAĆ LAS SKORO NA PODSTAWIE MAJĄ POKOLORWAĆ JEDNO DRZEWO xD
przypominam że większość pisząca mature rozszerzoną z biologii idzie na medycyne
#heheszki #edukacja #matura #matura2015
  • 47
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MainstreamowyHipster: dokładnie w dzisiejszych czasach gdzie internet, pdf itp. ma się praktycznie w zasięgu dłoni nie ma sensu bezsensownej suchej wiedzy zakuwać, trzeba się uczyć jak wyszukiwać informację np. z tekstów i korzystać z nich, tak samo na matmie nie ryję się zadań na pamięć tylko potrzeba troche logicznego myślenia + umiejętność korzystania z dostępnych wzorów
  • Odpowiedz
@szyk: A z logicznym myśleniem to jednak mało kto za pan brat. Ja osobiście jestem bardzo zadowolony z mojej biologii. W sumie to się bardzo ciesze że pisałem nową maturę, bo pewniej się czuje kiedy trzeba pomyśleć, a nie pisać mechanicznie suche definicje.
  • Odpowiedz
Matura była "trudna" bo polegała na logicznym myśleniu i właściwej interpretacji tekstu. Mi ta matura bardzo się podobała bo przecież godziny wkuwania na pamięć całego programu nie pomogą w dokonywaniu selekcji informacji czy analizowaniu tekstu. Biologię trzeba rozumieć a nie wkuc na pamięć :) Osobiście skończyłam po pótorej godziny i licze na około 85-90%. A co do eksperymentów nie uważam żeby mój rocznik miał tak bardzo źle. Według mnie 86' miał dużo
  • Odpowiedz