Wpis z mikrobloga

Gratulacje Pani Minister! Normalny człowiek, jeżeli popełni błąd to przyznaje się do tego, pragnie go naprawić i zrehabilitować się. Od 2009 rocznik 96 traktowany jest jak stado szczurów doświadczalnych. Testujecie na nas chybione pomysły reformy edukacyjnej, które nijak do mają się do rzeczywistości szkolnej. Żyjecie w odrealnionym świecie, nie zdając sobie sprawy z tego, co się dzieje w szkołach. Jako głos mojego rocznika, a gwarantuję Pani, że jest to głos większości wczoraj piszących maturę z biologii, informuję iż to, co zostało wczoraj zaproponowane przerosło wszelkie oczekiwania. Jednak nie poziom trudności, bo nie był on aż tak bardzo wysoki, ale ilość treści w postaci tekstów do analizy pokonała każdego ucznia, czego efektem był brak czasu na dokończenie zadań, nie mówiąc już o sprawdzeniu i powtórnej analizie napisanych odpowiedzi. Matura również nie sprawdzała prawie wcale wiedzy, a "umiejętności". Idea piękna i szlachetna, ale skąd uczeń ma trzy nabyć te umiejętności, skoro w szkole nic się naprawdę nie zmieniło i jesteśmy uczeni tylko i wyłącznie wiedzy! Materiałów, które zostały przygotowane do nauki dla naszego rocznika też jest zbyt mało, bo czym jest jeden informator, jeden przykładowy arkusz i jeden arkusz próbny wobec dziesiątki arkuszy z tzw. Starej matury? Skąd uczeń ma być nagle eksperymentatorem, skoro w szkole są zazwyczaj trzydziestoletnie mikroskopy i seria starych

eksponatów w formalinie, a na chemii nie dysponujemy nawet termometrem rtęciowym, bo przepisy zabraniają? Przeciętny uczeń nie widział na oczy probowki. Przekreśliliście wiele lat naszej ciężkiej pracy, nauki i wysiłku! Przez wasze postępowanie zostały przekreślone nasze marzenia, cele odnośnie wymarzonej przyszłości. Jeżeli zatem myślicie, że macie do czynienia z ograniczoną grupą młodych i naiwnych ludzi, to grubo się myślicie. O tym, jak bardzo poronionym pomysłem była reforma dowie się całe społeczeństwo, nie może być tak, że niewygodne treści są przemilczone. My też jesteśmy świadomym elementem społeczeństwa!

#buldypy jakiejś laski co pisała mature rozszerzoną z biologii na profilu minister edukacji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
tl;dr
HURR MATURA TAKA TRUDNA DURR POWINNISMY CO NAJWYŻEJ POKOLOROWAĆ LAS SKORO NA PODSTAWIE MAJĄ POKOLORWAĆ JEDNO DRZEWO xD
przypominam że większość pisząca mature rozszerzoną z biologii idzie na medycyne
#heheszki #edukacja #matura #matura2015
  • 47
  • Odpowiedz
@Godziu73: ale bez jaj... ludzie którzy chcą iść na medycyne liczą że na maturze bedzie łatwe i na pewno sie dostaną bo niż... jak dla mnie w tym roku mimo że matury podstawowe były łatwe, nie powinno ich zdać co najmniej 50% żeby sie w końcu gówniarze wzięli za nauke... przecież nie wszyscy muszą mieć mature...
  • Odpowiedz
@siodemkaxx:
ucz sie cale liceum starej podstawy, kuj tysiące godzin na ten jeden dzień, idź przygotowany a tutaj sie okazuje ze są zadania, jakich nigdy na oczy nie widziałeś. brak sprawdzania wiedzy tylko szybkości czytania. Wiec jak nie podchodziles to nawet sie nie wypowiadaj na ten temat
"nie znam sie to sie wypowiem"
  • Odpowiedz
@siodemkaxx: co innego gdy ktoś ma w dupie i nie robi nic matury, a co innego gdy cke #!$%@? tak że nie wiadomo czego się spodziewać i nauczyciele rozkładają ręce ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@siodemkaxx: A pisałeś? Łatwo mówić jak się nie pisało i łatwo uważać. My serio mamy mocno #!$%@? z tą maturą i to trzeba mieć na uwadze. Nie wiem jak było na biologii ale dziewczyna ma dużo racji.
  • Odpowiedz
@siodemkaxx: widać nigdy nie chodziłeś do liceum. albo chodziles ale do gownianego. 2 ostatnie klasy to rypanie na mature rozszerzona. nawet na swiadectwie mam napisane ze jako przedmioty rozszerzone bralem to to i to. nie chodzi o to ze czegos nie bylo, widac nie za wiele przeczytales tego co napisalem i co napisala ta dziewczyna, tylko o to, że nie sprawdzano wiedze a szybkosc czytania i wyciagania z tego tekstu
  • Odpowiedz
@avible: pisałem 2 lata temu starą mature, mój brat pisał teraz akurat nie z biologii, ale widze co jest na tych maturach i wiem że program nauczania sie zmienił, wybierasz przedmioty które zdajesz i ich sie uczysz, zamiast co roku na rozszerzeniu przykładowo humanistycznym mieć 2 fizyki 2 chemie 2 biologie masz przez 3 lata przyrode a więcej masz przedmiotów wybranych do matury...
  • Odpowiedz
@DooWo: nie chodziłem do elitarnego liceum, czy prywatnego... jak sie ktoś chce uczyć nauczy sie i w gównoliceum na wsi... miałem znajomych którzy chodzili do najlepszych liceów w województwie i wcale dużo lepiej ode mnie nie zdali... i nie mieli rypiania na mature przez 2 lata bo u nas były normalnie wszystkie przedmioty przez całe 3 lata... a na mature w tych "elitarnych " liceach wszyscy uczyli sie na korkach...
  • Odpowiedz
@siodemkaxx: i ten ból dupy na czytanie ze zrozumieniem ( ͡° ͜ʖ ͡°) bez czytania ze zrozumieniem ciężko żeby cokolwiek ta inteligentka zdała, bo jak nie rozumie poleceń to jak ma rozwiązywać zadania( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@siodemkaxx: Mimo większej ilosci godzin i naprawdę zajebistego nauczyciela i tak nie zrobiliśmy całej podstawy programowej z polskiego. Tyle ile do matury ale niewykonalnym jest zrobienie wszystkiego. Ministerstwo w ogóle nie podchodzi realnie do tego tylko #!$%@? kolejne przepisy.
  • Odpowiedz
@siodemkaxx: ale zrozum, ze oni nie narzekają, że było za trudne pod wzgledem wiedzy, oni narzekaja pod wzgledem takim, ze nie mieli z czego sie przygotowac na taką forme matury. powtorze to po raz kolejny, ze ona nie sprawdzala wiedzy (ta matura) tylko szybkosc czytania ze zrozumieniem.
@szyk: nie chodzi o rozumienie poleceń (,) chodzi o to ze nie mieli mozliwosci sie przygotowac do
  • Odpowiedz
@siodemkaxx: Zgodziłbym się z tobą w każdym momencie, ale ci wyżej mają rację.

To jest egzamin z wiedzy szkolnej, egzamin państwowy - jeśli przygotowują cię 3 lata na tę #!$%@?ą maturę to powinni ją zrobić tak, by sprawdzić jak pilnym uczniem byłeś. Lub zdolnym. Jeśli chcą testu na inteligencję, to po co te profile w szkole? Po co profilowane matury i dwutygodniowy ciąg trzygodzinnych klasówek w białej koszuli? Nie pisałem
  • Odpowiedz
@avible: podstawy programowej z polskiego jest tak mało, że u nas na zwykłych godzinach z polskiego których było chyba 5 w 3 klasie LO ( podstawowy polski oczywiscie) plus 1h fakultetów przerobiliśmy cały program 3 klasy plus cały program 2 klasy, bo w 2 klasie nauczycielka nas olała i nic nie robiła... a wam jeszcze zmniejszyli ilość lektur...
  • Odpowiedz
Nie wspomnę już o farsie z eksperymentowaniem na rocznikach i eksperymentowaniem z programem nauczania w ogóle. Na przestrzeni 10 ostatnich lat trudno mówić o poziomach i porównywaniu ich kiedy rokrocznie zmieniają się zasady egzaminowania i rekrutowania przyszłych studentów.


@ftosf: na kimś muszą testować... zawsze byłby jakiś rocznik testowy... a co do poziomu ... poziom nauczania tak samo jak poziom matur i poziom wiedzy ludzi przyjmowanych na studia od co najmniej
  • Odpowiedz