Wpis z mikrobloga

W Polsce która wiele zawdzięcza katolickiej wierze, gdzie praktycznie całe społeczeństwo uważa się za ludzi wierzących dochodzi do debilnych dyskusji o religie w szkołach, o usunięcie krzyża z miejsc publicznych. Wielkie poruszenie wywołał kandydat na prezydenta mówiący Szczęść Boże. Inne kraje jak Wielka Brytania czy Stany Zjednoczone mają pieśni patriotyczne zaczynające się od słów "Boże Chroń" na banknocie $1 jest fraza "Bogu Ufamy". Tylko Polacy nie potrafią uszanować wiary i tradycji swoich przodków, nie są świadomi ile im zawdzięczają...
#gorzkiezale #takaprawda #wiara
  • 117
  • Odpowiedz
@void1984: Cholera, to ciekawe gdzie w rzeczywistości byłem. Parę lat temu wszyscy w sklepie mówili mi "Gruess Gott", myślałem że byłem wtedy w Bawarii, ale najwyraźniej się myliłem.
  • Odpowiedz
@void1984: to ja niewiem co ja dzis mowilem w pracy do klientow, od halo po gruss gott i na koniec ciao. A nawet nie mieszkam w bawarii tylko w austrii w jednych z wiekszych miast. A jak jestem w monachium to tez napierdlaja ludzie gruss gott.
  • Odpowiedz
to ja przepraszam bardzo, jeśli o nieszanowaniu wiary i tradycji swoich przodków- gdzie chramy, kopce, kurhany, totemy Świętowita ja się pytam? A, zapomniałem. Wyparte przez religię miłości i szacunku. Tak więc teraz proszę tu nie szerzyć hipokryzji, gdy ta sama wiara powoli odchodzi do lamusa.


@PsyRomancer: Tak, porównuj to co praktykowali ludzie nie umiejący pisać, z tysiącletnią historią Państwa Polskiego po chrzcie xD
To tak jakby anglicy mieli twierdzić, że
  • Odpowiedz
@Tosiek14: Ja chętniej uczęszczałbym na religie, gdyby nie odbywała się w szkole, tylko dajmy na to w salce parafialnej. Tam pójdzie rzeczywiście ten kto ma potrzebę, a tak siedzi się z całą klasą (przynajmniej w małej miejscowości) pełną planktonu żrącego kanapki, przeszkadzającego itd. bo jest na to presja społeczna. Jakiś dziwny ostracyzm bo nie masz ochoty na zajęcia tym bardziej, że odbywające sie w ten sposob. Tym bardziej mnie to
  • Odpowiedz
@Tosiek14: ludzie weźcie się ogarnijcie! nie ma czegoś takiego jak bóg. to abstrakcyjny wymysł pozwalający kaście kapłanów przeżyc i wpływać na idiotów, którzy w to wierzą
  • Odpowiedz
@Tosiek14:

nie potrafią uszanować wiary i tradycji swoich przodków, nie są świadomi ile im zawdzięczają

Albo ile przez to tracą..
Na przykład co zawdzięczamy wierze?
  • Odpowiedz
Gdyby nie chrześcijanstwo to byś ateuszu jeden z drugim dzisiaj walił łbem w stronę Mekki 5 razy dziennie. Gdyby nie chrześcijanstwo nie miałbys dzis wyboru czy być wierzącym czy ateuszem, tak więc zaleca się troche pokory i stulenia ryja w pewnych sprawach.
  • Odpowiedz