Wpis z mikrobloga

W Polsce która wiele zawdzięcza katolickiej wierze, gdzie praktycznie całe społeczeństwo uważa się za ludzi wierzących dochodzi do debilnych dyskusji o religie w szkołach, o usunięcie krzyża z miejsc publicznych. Wielkie poruszenie wywołał kandydat na prezydenta mówiący Szczęść Boże. Inne kraje jak Wielka Brytania czy Stany Zjednoczone mają pieśni patriotyczne zaczynające się od słów "Boże Chroń" na banknocie $1 jest fraza "Bogu Ufamy". Tylko Polacy nie potrafią uszanować wiary i tradycji swoich przodków, nie są świadomi ile im zawdzięczają...
#gorzkiezale #takaprawda #wiara
  • 117
  • Odpowiedz
@Tosiek14:

W Polsce która wiele zawdzięcza katolickiej wierze

Taaa.

Kościół uznał wszystkie rozbiory Polski za zgodne z wolą bożą, a wszystkie powstania zostały przez Watykan potępione, co ogłoszone zostało ze wszystkich ambon przez wszystkich księży we wszystkich kościołach na terenie całej byłej Rzeczpospolitej
  • Odpowiedz
@Tosiek14: Większość katolików? Zobaczymy ile osób zagłosuję na Brauna - to będzie wymierny wynik.
Większość ludzi udaje że wierzy bo tak wypada itp.
Ile ludzi w Polsce przeczytało biblie?
  • Odpowiedz
@pistolet: nie. Polacy powinni robić co chcą i móc bez takich wytyków o nieszanowaniu wiary przodków wyrażać swoją opinię. Właśnie takie wytyki są hipokryzją. Chcą wierzyć, niech wierzą, ale niech nie starają się tłumić głosów ludzi nt. religii. I żeby nie było. W tej wojnie wierzących z niewierzącymi nie mam stanowiska. Róbta co chceta, ale mnie nie zmuszajta do wierzenia/porzucenia wiary.
  • Odpowiedz
@PsyRomancer: wybacz, ale argument ze słowiańską tradycją był z dupy. Tradycja to chrześcijaństwo, a świętopełki to prehistoria sprzed 1000 lat. Chodzi o to, że kto najeżdża na religię, ten sra we własne gniazdo i jest podczłowiekiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Tosiek14: Postaram Ci sie odpowiedziec jak ja to widze


1. Rozbestwienie CZESCI ksiezy i biskupow, ich bezkarnosc, to ze zapomnieli o tym na czym polega kaplanstwo. Wybijajacych sie na minus zawsze widac lepiej niz wybijajacych sie na plus.
2. Mieszanie sie kosciola do polityki
3. I moim zdaniem bardzo niedoceniany punkt - #!$%@? Polakow na powszechna opinie ze Polak to na pewno katolik, co niedziela w kosciolku, religia centralnym punktem zycia. Jestesmy spoleczenstwem religijnym, ale biernie - glownie od swieta, przewazajaca wiekszosc chodzacych do kosciola chodzi "bo tak", nie szuka kosciolow z kazaniami ktore do nich bardziej przemawiaja i sa prowadzone lepiej, nie ma stalego spowiednika. Przykro mi to mowic, ale dosc nisko oceniam swiadomosc
  • Odpowiedz
@peszmerd: ale Ty wiesz, że konstytucyjnie Polska JEST świecka?
Podpisane przez Polskę konkordaty (sztuki dwie) jedynie dają parę swobód, z których największe konsekwencje ma możliwość nauczania religii w szkołach.
  • Odpowiedz
@naczarak: @DryfWiatrowZachodnich: zaorane panowie. Można być wierzącym, ale jak ktoś nie widzi jak bardzo kościół w negatywnym stopniu wpływa na państwo to nie ma o czym mówić. Każdy niech ma swoją religię, ale nie chce by moje państwo było na uzależnione od tego co powie biskup czy inny prymas.
  • Odpowiedz
@Tosiek14: W takiej Bawarii całkowicie naturalne jest mówienie "Gruess Gott" na powitanie, czyli właśnie takie "Szczęść Boże", przypuszczam, że nawet ateiści tak mówią i odpowiadają i nigdy nie słyszałem, by ktokolwiek miał tam o to ból dupska. No ale wiadomo, hurr durr Polska taka zacofana, #!$%@? katole, nie to co na Zachodzie.
  • Odpowiedz
Można być wierzącym, ale jak ktoś nie widzi jak bardzo kościół w negatywnym stopniu wpływa na państwo to nie ma o czym mówić.


@tony_soprano: Niektórzy twierdzą że jestem turbo katolem i uważam że masz sporo racji
  • Odpowiedz