Wpis z mikrobloga

W Polsce która wiele zawdzięcza katolickiej wierze, gdzie praktycznie całe społeczeństwo uważa się za ludzi wierzących dochodzi do debilnych dyskusji o religie w szkołach, o usunięcie krzyża z miejsc publicznych. Wielkie poruszenie wywołał kandydat na prezydenta mówiący Szczęść Boże. Inne kraje jak Wielka Brytania czy Stany Zjednoczone mają pieśni patriotyczne zaczynające się od słów "Boże Chroń" na banknocie $1 jest fraza "Bogu Ufamy". Tylko Polacy nie potrafią uszanować wiary i tradycji swoich przodków, nie są świadomi ile im zawdzięczają...
#gorzkiezale #takaprawda #wiara
  • 117
  • Odpowiedz
@pistolet: posłowie zastanawiają się nie nad tym czy danej ustawy światopoglądowej chca obywatele tylko co powie episkopat. W szkole finansuje się religię z budżetu państwa kosztem godzin innych przedmiotów. Nierzadko widzimy obrazy gdy osoby sprawujące władzę państwową i występujące jako organy państwowe klękają, pytają o radę, instrukcje itp. kościół.

O wiele lepiej to wygląda na zachodzie i tego sobie życzę, żeby rozdział był bardziej widoczny, co nie znaczy, że Kościół
  • Odpowiedz
@tony_soprano:
W szkole finansuje się religię z budżetu państwa kosztem godzin innych przedmiotów

Z budżetu państwa finansuje się też antyklerykalne szczekaczki typu Gazeta Wyborcza, Krytyka polityczna i inny szajs. Nie rozumiem, dlaczego postulujesz aby katolicy byli dyskryminowani.
  • Odpowiedz
@Tosiek14:

W Polsce która wiele zawdzięcza katolickiej wierze (...)

Skąd taki wniosek? Bo przytoczę tylko chociażby Targowicę, Watykan potępiający powstania polskie w XIX wieku oraz przed trzecim rozbiorem Watykan mówiący Polakom, że władza cara pochodzi od boga. W moim przekonaniu służy to rozbiciu państwa, więc co Polska ma zawdzięczać katolickiej wierze?
Dlaczego dyskusja o religii w szkole jest debilna? Przecież to jest opłacane z moich podatków. Nie mogę dyskutować o
  • Odpowiedz
@mambalaga: Trzeba być bardzo inteligentny, żeby wierzyć w coś, co nikt nie widział, nikt nie słyszał ani nie czuł, na dodatek łożyć na to pieniądze.
Ładnie macie w głowach :P
  • Odpowiedz
@owocliczi: Pytałaś o efekty, więc skoro nie widzisz całego świata dookoła ciebie, wszystkich roślin, ludzi itp, to podejrzewam że jesteś niewidoma od urodzenia. Chciałem się upewnić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@pistolet: Według mnie jak ktoś patrzy na paprotki i dopisuje do tego działanie boga, to jest nienormalny. Ale to już wcześniej stwierdziłam po twoim agresywnym tonie wypowiedzi.
Widzisz jaki jest problem z tobą i tobie podobnymi za problem? Bezpodstawnie zakładacie sobie, że jest jakaś siła wyższa i jeszcze agresją chcecie wymusić, żeby i inni w te bzdury uwierzyli.
  • Odpowiedz
@pistolet: Inteligentnemu, racjonalnie myślącemu człowiekowi paprotka przypomina paprotkę. Organizm, złożony z komórek. Nie ma żadnych dowodów na istnienie siły wyższej. Jak dodajesz 2+2 to jest 4, możesz wierzyć że jest 5, ale to wciąż będzie 4.
  • Odpowiedz
@owocliczi: No właśnie dałem ci dowód na istnienie siły wyższej. Cały wszechświat jest takim dowodem, nasza planeta jest takim dowodem, wszystkie prawa fizyki też itp itd etc, skoro tak ci nie pasuje ta paprotka xD Dalej nie dowiedziałem się, kiedy byłem agresywny? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@pistolet: próbujesz w dyskretny sposób wyprowadzić osobę z którą dyskutujesz z równowagi. Ale nie to tematem.
Pisząc o sile wyższej miałam na myśli boga, o czym dobrze wiesz.
  • Odpowiedz