Wpis z mikrobloga

Dzisiaj opowiem Wam drogie Mirki o pewnym typowym lemingu, i o tym na jak ogromną skalę TV pierze ludziom mózgi.
Będzie o mojej babci popierającej PO.

1. Przed debatą w tvp uznała, że Komorowski się nie pojawi, bo obraził się na innych kandydatów, ponieważ źle o nim mówią. I bardzo dobrze, że go tam nie będzie. Powiedziałam jej, że on po prostu się boi z nimi dyskutować, to mnie #!$%@?ła, że jak śmiem tak mówić i że to są przygłupy.

2. Podczas debaty, siedząc w pokoju obok, słyszałam jej komentarze (lubi sobie mówić do siebie ( ͡° ͜ʖ ͡°)). Wyśmiewała wypowiedź każdego kandydata, choć nie ma pojęcia o polityce i gospodarce więc raczej nic nie rozumiała. Z takich najlepszych, które pamiętam... będę parafrazować zachowując dokładny sens wypowiedzi:
- kiedy mówili o długich kolejkach do lekarza - "jak to długie kolejki? ja czekam czasami kilka miesięcy, ale jakoś nie narzekam!", (i tu jak Korwin powiedział, że czasami jest to nawet kilka lat) "haha, oczywiście, kilka lat, co on wygaduje!", a sama czekała jeden rok na operację oka, i drugi na operację drugiego oka, bo miała zaćmę.
- kiedy ktoś tam wspomniał o tym, że Polacy zarabiają 1000 zł miesięcznie – „a co to, 1000 zł to jest mało?!”
- kiedy Marian Kowalski rzucił ironią o polskich obozach koncentracyjnych – „cooo?! On popiera obozy koncentracyjne?! Wariat!”

4. Po debacie naoglądała się jakichś wypowiedzi „ekspertów”, którzy uznali, że była ona na żenującym poziomie. Powtarzała ciągle tę opinię i to, że jak to dobrze, że Komorowski się nie pojawił, bo przecież z takimi przygłupami to by nie pogadał. Powiedziała, że żaden z tych kandydatów nie nadaje się na prezydenta. Zapytałam „no, tylko Komorowski się nadaje?” „no oczywiście, że tak!”

5. Dzisiaj siedziała sobie w kuchni i słuchała radia, a ja przyszłam zrobić sobie śniadanie. Powiedziała mi, że słuchała ekspertów, którzy mówili, że ten cały Marian Kowalski to się nigdzie nie pokazuje, nigdzie nie udziela, pojawił się znikąd nagle na debacie i że co on sobie wyobraża. Wtedy akurat trochę zaczęłam się z nią kłócić i tłumaczyć, że w tym tvnie, który ciągle ogląda faktycznie go nie pokazują, bo wyraźnie popierają Komora i tylko o nim mówią. A że Kowalski jest bardzo aktywny w kampanii. Odpowiedziała, że ona nie ogląda wcale tylko tvnu, ale też tvp! Później powiedziała, że co ten Kukiz sobie wyobraża, „przyniósł ze sobą to krzesełko, co to miało być! Bardzo dobrze, że Komorowski nie przyszedł, bo tylko go obrażają!” Powiedziałam, że bardzo dobrze, że go wyśmiał. I uwaga uwaga… Powiedziała wtedy:


#wybory #wyboryprezydenckie2015 #patologiazewsi #lemingi #faktytvn #tvn #komorowski #debata
  • 29
@lady_katarina: niestety ze "świętością" prezydenta u starszych osób ciężko się walczy. Na mnie babcia się obraziła jak zaczęła stękać że tak źle ktoś tam o prezydencie mówi, że to szczyt chamstwa, a ja że dobrze, że WSI, że nie dba o interes polaków tylko swój, wały z Pro Civili, krycie bandytów, przyklepał wysokie podatki, wiek emerytalny, a jego polityka zagraniczna jest #!$%@?.

Nic chyba to nie dało poza foszkiem 70latki
@lady_katarina: moja siostra jest osobą niepełnosprawną, siedzi w domu, słucha radia i tv. Po debacie słuchała wypowiedzi Palikota, który stwierdził, że Komor jest najlepszym kandydatem i ogólnie on nam WSTYDU NIE ZROBI ( ͡° ͜ʖ ͡°) a takie wpadki jak ta w Japonii to MOGĄ SIĘ ZDARZYĆ KAŻDEMU ( ͡° ͜ʖ ͡°) Żenadłam bardzo, ale jej nie przetłumaczysz. Na szczęście, głosować nie będzie.