Wpis z mikrobloga

Przerabiał ktoś temat konwersji profilu domenowego do profilu lokalnego?
Laptop jest obecnie w domenie, konto użytkownika ma być wyłączone (server 2008 foundation - limit 15userów) potrzebuje przenieść wszystkie dane i ustawienia na konto lokalne, żeby po wpięciu do sieci firmowej serwer nie zablokował dostępu do konta. Laptop pracuje na Win 8.1 PRO

#pytanie #pytaniedoeksperta #it #technologia #serwispc #serwerownia #activedirectory #windows
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

outlooka nie używa nikt u mnie (poza outlook express kiedyś ale przeszliśmy na thunderbird-a) więc nie wiem.
zawsze przy przenoszeniu użytkownika do nowego miejsca wystarczy przenieść jego pliki z documents and setings albo users i działa.. przed przeniesieniem przetestuj na innym kompie.
@rlshd:
  • Odpowiedz
@rlshd:
Outlook może się wywalić, ale jeśli mnie pamięć nie myli można to obejść kopiując pewne pliki z poprzedniego użytkownika najważniejszy jest folder appdata(w win7 nie wiem jak w8)

Nam się o dziwo wykrzaczył Word na lokalnym, chodzi o plik normal.cośtam - oczywiście cały czas mówimy o przenoszeniu danych z konta domenowego do konta lokalnego.

Nie wiem jakie macie zabezpieczoną domenę bo istnieje możliwość że konto lokalne zostanie usunięte, więc w domenie proponuje przejrzeć
  • Odpowiedz