Wpis z mikrobloga

Jadę pociągiem do #wroclaw z dwoma studentami #prawo . Skąd wiem? Sami o tym wystarczająco donośnie mówią. Normalnie miałbym słuchawki ale i tak bym wiedział co studiują. Zapytacie skąd? Po ubiorze.
Na początku myślałem, że są z wyższego roku bo na takich się prezentują ale okazało się, że... są na pierwszym roku. Ciągle gadają, że warunki to u nich koszt np. 9 000 zł i rzucają takimi ogromnymi kwotami, że normalnie oczy mogą wyjść człowiekowi siedzącemu obok.

Istny festiwal #!$%@?...

Mam nadzieję, że wytrzymam.

#gorzkiezale #oswiadczenie #studbaza
  • 85
  • Odpowiedz
@wiozesiepomau: @JohnMarkII: @paziu: @Secezar:
- JA TO NIE WIEM JAK MOŻNA ŻYĆ ZA 3 TYSIĄCE ZŁOTYCH NA RĘKĘ
- W OGÓLE TO POZIOM UCZELNI PRAWNICZYCH W POLSCE JEST WYŻSZY NIŻ POZIOM UCZELNI NIEMIECKICH
- A W LONDYNIE TO JEST WSZYSTKO NAJLEPSZE I SUPER, SZKODA, ZE MIESZKANIE W CENTRUM TAKIE DROGIE
- A ZREZYGNOWAŁA PO 4 MIESIĄCACH. JA TO NIE WIEM PO CO ONA POSZLA
  • Odpowiedz
W OGÓLE TO POZIOM UCZELNI PRAWNICZYCH W POLSCE JEST WYŻSZY NIŻ POZIOM UCZELNI NIEMIECKICH


@Nutaharion: Śmieszkujesz, że dzieciaki, a oni – jak widać – najpierw ukończyli prawo w Niemczech, a teraz zaczęli studiować w Polsce – bo inaczej jak porównaliby poziom? No chyba nie rankingami uczelni, gdzie Niemcy zostawiają Polskę daleko w tyle. Poza tym potwierdzam – w Niemczech jest niski poziom, bo ludzie mogą oblać egzamin i nie płacić
  • Odpowiedz
Nie wierzę xD
Jeden z tych chłopaków ma miejsce w innym przedziale ale siedzi tutaj bo chce być z tym swoim kumplem. No i wbija jakiś chłopak a ten wielki prawnik pyta sie "43?". Ten chłopak co wszedł odpowiada "sorry?", okazało się, że to obcokrajowiec. Nasz wielki prawnik machnął rękę i "nieważne". Coś mi się wydaje, że kiepsko u niego z angielskim :D
  • Odpowiedz
@Nutaharion: a idź w #!$%@? ;) sam studiuję prawo, ale znajomych mam na tym wydziale jsk na lekarstwo - właśnie przez tyle #!$%@? o których piszesz. mam ich na innych wydziałach. u nas ciągłe tylko #!$%@? w takim stylu co napisales = o wykładowcach, o egzaminach, zaliczeniach, wieczne sranie po majtach, większość ciągle w garniturku.

na szczescie jest tez pewna częśc pozostająca normalna
  • Odpowiedz
@Nutaharion: współczucia, jak ja nie lubię tych wielkich prawników, którzy już podczas studiów myślą że są Harveyami czy innymi Mike'ami Rossami, łażą codziennie na galowo i nie wyjmują kija z dupy.

Co oni w ogóle planują robić za 5 lat? Kiedy ludzi po prawie będzie 23523643609835176? Jakim debilem trzeba być żeby pchać się w tych czasach na takie kierunki?
  • Odpowiedz
@Nutaharion: 9k za warunek? Chyba #!$%@? jak obleje cały rok, stawka na UWr to 13 zł/h, co przy oblaniu najdłuższego przedmiotu w toku studiów daje 2080 (przy założeniu, że uwala ćwiczenia, do czego trzeba być specjalnym rodzajem debila).
Sam lubię gadać o swoich studiach, bo mnie to kręci, ale do cholery
  • Odpowiedz
@Stach93: to prawda że wśród studentów mówią do siebie per pan, a jak ktoś występuje to klaszcza na koniec? Bo słyszałem parę lat temu takie historię i kislem niesamowicie.
  • Odpowiedz
  • 153
JA TO NIE WIEM JAK MOŻNA ŻYĆ ZA 3 TYSIĄCE ZŁOTYCH NA RĘKĘ


@Nutaharion: to się #!$%@? zdziwią, jak będzie trzeba #!$%@?ć za 800 zł na aplikacji:)
  • Odpowiedz