Wpis z mikrobloga

Jadę pociągiem do #wroclaw z dwoma studentami #prawo . Skąd wiem? Sami o tym wystarczająco donośnie mówią. Normalnie miałbym słuchawki ale i tak bym wiedział co studiują. Zapytacie skąd? Po ubiorze.
Na początku myślałem, że są z wyższego roku bo na takich się prezentują ale okazało się, że... są na pierwszym roku. Ciągle gadają, że warunki to u nich koszt np. 9 000 zł i rzucają takimi ogromnymi kwotami, że normalnie oczy mogą wyjść człowiekowi siedzącemu obok.

Istny festiwal #!$%@?...

Mam nadzieję, że wytrzymam.

#gorzkiezale #oswiadczenie #studbaza
  • 85
  • Odpowiedz
@bluehawaii91: to przesada, spotkałem się wprawdzie, ale można policzyć na palcach jednej ręki gdy ktoś do mnie tak powiedział ;)

Jakim debilem trzeba być żeby pchać się w tych czasach na takie kierunki?


@Jajcew: tu bym się tak nie podniecał :) wbrew pozorom możliwości jest ogrom, pełno zawodów, w policji chętnie przyjmują. a tak jak ty można powiedzieć o 95% kierunków. wybór nie jest zły, nie jest tak
  • Odpowiedz
@Stach93: TERAZ jest możliwie, za 5 lat będzie gorzej, tempo ludzi odchodzących z pracy jest dużo mniejsze niż tych nowych i dlatego siedzą teraz ludzie po aplikacjach itp bez roboty. Na policję można iść bez prawa i start jest w sumie podobny, a te "pełno zawodów" zarezerwowane jest dla synków prawników czy sędziów, ba, teraz nawet ich ciężko gdzieś wepchnąć. Polska obecnie to oaza bezrobocia, żeby ci się udało w
  • Odpowiedz
@Jajcew: ok, ok, ale w pierwszej kolejności na policji na pewno "wezmą" prawnika, jak mają do wyboru jeszcze np. po administracji i stosunkach. co do aplikacji się nie zgodzę. po zdaniu na aplikację i przejściu jej, nie znam ludzi bez niezłej pracy :) to niemożliwe
  • Odpowiedz
@Stach93: Wiesz, po gównokierunku też można sobie robić dodatkowe kursy. A o przyjęciu do policji decydują głównie testy sprawdzające czy jesteś tępym (inteligentnym na tyle, żeby się nie postrzelić) sterowalnym i podatnym na wpływy trepem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Jajcew: Nie każdy idzie na aplikację, bo nie każdy chce. Dróg dalszej kariery jest wiele do wyboru. Co do twierdzenia, że: ", a te "pełno zawodów" zarezerwowane jest dla synków prawników czy sędziów, ba, teraz nawet ich ciężko gdzieś wepchnąć." - nieprawda, znam dużo osób bez "pleców", które świetnie sobie radzą. Kumpla ojciec jest radcą prawnym i wcale to nie pomaga, bo mój ziomek powtarza pierwszy rok płacąc mnóstwo dolanów
  • Odpowiedz
@Nutaharion: Większość moich znajomych z kierunku(prawo, hehe wiadomo, bo w końcu sam się tym chwalę), to normalni ludzie, którzy też cisną bekę z takich typków, więc wrzucanie wszystkich do jednego wora jest imho nie fair.
  • Odpowiedz
@Nutaharion: generalnie wspolczuje. sam studiuje prawo, na uwr zreszta i widuje tych ludzikow w garniturach, z teczkami od luja vifona za pincet cebulionow, idzie #!$%@? jakby wracal z wygranej rozprawy a w teczce podrecznik do logiki...juz nie mowie o tym, jak sie na mnie patrza tacy bo to jest inna sprawa ( ͡° ͜ʖ ͡°) silka, raczej krotko sciete wlosy, niesmiertelniki a jeszcze jak jakis tatuaz
  • Odpowiedz
Kiedyś jak szukałem zleceń w internecie to jeden projekt wydał mi się ciekawy więc wysłałem namiary. Oddzwonił facet i pierwsze jak się przedstawił to że jest prawnikiem z Warszawy. #!$%@? z tego później wyszło ale już bede wiedział żeby z takimi ludźmi nie współpracować.
  • Odpowiedz
Mogę chyba powiedzieć, że studia prawa w Polsce to gówno, bo są mało praktyczne i skupiają się na pierdołach. Żaden poważny i szanujący się człowiek nie wymagałby uczenia się prawa na pamięć, bo niby po co?

Ogólnie nie polecam tego kierunku ludziom myślącym normalnie. Uważam, że skończenie studiów prawniczych kwalifikuje człowieka na pacjenta w jakimś psychiatryku. Ale on tego nie zauważy, bo będzie tylko myślał o prawie i pewnie niektórym się to
  • Odpowiedz