Wpis z mikrobloga

OKi mirki. Od YNG1TAS17L (jak się nie mylę jest to CM12 czyli Android 5.0) dzieli mnie tylko jeden przycisk: Zainstaluj aktualizację. Teraz pytanie czy warto? Wiem, że największą zmianą w 5.0 jest animacja (wszystko skądś wyjeżdża, gdzieś się chowa itp) co prawdę powiedziawszy bardziej mnie wkurza niż pomaga ale mógłbym przeboleć i przywyknąć do tego. czy CM12 ma jakieś dodatkowe funkcje lub został okrojony z czegoś co znajdowało się w CM11? Dzięki za pomoc w podjęciu decyzji :)

P.S
Mowa o czystym CM12 (jak i CM11). Nie używam żadnych nakładek czy launcherów

#oneplusone #oneplus #cyanogenmod
  • 16
@Ar_0: został okrojony - nie włączysz transferu 1 kliknięciem jak było, nie ma godzin ciszy i paru rzeczy - sprawdź tagi na co się ludzie skarżą :p
ale mi tam się podoba ;P
@gorush: właśnie od dłuższego czasu śledzę tag związany z cm12. Przyznam, że trochę szkoda mi będzie funkcji wyłączenia transferu 1xklik ale nie będę aż tak tęsknił. U mnie transfer danych jest włączony nonstop. Czasami tylko jak jestem w jakimś zadupiu gdzie technologia EDGE to szczyt marzeń włączam "ogranicz dane w tle" aby inne aplikacje nie zajmowały mi transferu. Z godzin ciszy też nie korzystałem. Po prostu jak potrzebowałem aby telefon milczał
@Ar_0: A co z artem to nie wiem - nie mam żadnych problemów (tylko jedna apka od pogody nie działa no i podobno gravity box ale jakoś niespecjalnie go używałem).

a transfer mam z przycisku zasilania/blokady tam gdzie ss się robi. można i tak :)
@Ar_0: GravityBox działa (co prawda korzystam tylko z funkcji zmiany kafelków szybkich ustawień + transfer w pasku, ale nie mam zarzutów). Lollipop wprowadza kilka zmian, do których trzeba się od nowa przyzwyczajać, ale ogólnie jest bardzo na plus, szczególnie pod względem przejrzystości powiadomień.
@Ar_0: ART jest domyślny w CM12 i chyba ni emożna go już przestawić :)

Ogólnie CM12s na plus - czystego lolipopa bym nie używał, ale z gravity boxem spokojnie możesz znaleźć ulubioną opcje wyciszenia i nie ma problemu :) Do tego 5 ma naprawdę, naprawdę dużo plusów.

Spróbuj, nie będziesz zawiedzony :)
@gorush: @MRacheron: @grajlord: @sorek:
No i jestem po pierwszych kliknięciach w CM12. Przeszedłem przez wszystkie opcje w ustawieniach i mogę powiedzieć że sknocili pasek powiadomień a raczej skróty do przeróżnych ustawień. Co mi się nie podoba:
1) wcześniej wspomniany szybki dostęp do włączenia/wyłączenia danych mobilnych
2) szybka zmiana sieci 2g/3g. Na cm11 w pasku powiadomień był dostęp do szybkiego przechodzenia między 2g a 3g.
3) szybkie włączanie danych
@sorek: jakoś tak nie lubię używać wszelakich nakładek. Prócz cm :-)

P.S
"Ok oneplus one" - jest dostępna ta funkcja? Pytam bo coś nic takiego nie widzę a chciałbym przetestować (często korzystam z ok Google)
@Ar_0: to nie jest nakładka, to system kontroli - polecam zainstalować, naprawdę fajnie chodzi i ma dużo możliwości :)

Musisz chyba jeszcze jedną aktualizacje zainstalować, bo był hotfix tego