Wpis z mikrobloga

hehe, przypomniało mi sie coś, patrzcie jaki dostałem czek za zwrot podatku za zeszły rok w Kanadzie. Kocham ten kraj :D. Dodam, że pracowałem tam tylko od października, czyli jakieś 3 miesiące, a i tak oddali mi ponad 4000 dolanów, dla porównania w Polsce robilem przez pół roku za najniższą krajową i mam dopłacić 40zł. Gdzie tu sens? Gdzie tu logika?

#emigracja #kanada #praca #zagranico
byrdi - hehe, przypomniało mi sie coś, patrzcie jaki dostałem czek za zwrot podatku z...

źródło: comment_DkQRLX7XCLIadcYosEvQJj7clpgws6L5.jpg

Pobierz
  • 17
@usunejutro: @byrdi: co ty na to. I co tam w ogóle robiłeś się przyznaj ( ͡° ͜ʖ ͡°) Poza tym kanada to najlepszy kraj pod względem pracy. Dużo wakatów, mało godzin, największe zarobki.. tak przynajmniej wyczytałem, bo nie byłem ;S
@byrdi: czyli offshore, no to specyficzna dziedzina. Duża kasa ale też dużo godzin. Ale w regularnych zawodach podobno robią mniej w porównaniu do standardowego 8h/5dni a zarobki większe.
@usunejutro Nawet niezła, ważne czy płacą nadgodziny, bo na tym zarabia się najbardziej. Jeśli będziesz u nich zatrudniony to muszą Ci płacić nadgodziny, natomiast jeśli będziesz jako subcontractor, czyli taki podwykonwaca to wtedy raczej Ci nie zapłacą nadgodzin i jest troche gorzej.

@adiqq Tutaj z reguły ludzie nie pracują "szybko" jak w Polsce :D
@byrdi: Jak robiłem to w USA to byłem takim subcontractorem. Tam tak to działa. Może w Kanadzie podobnie.

Zastanawiam się czy iść po części na łatwiznę i wyjeżdżać czy się dokształcać jako inż. i wyjechać po kilku latach. Mój dylemat numer jeden. Młode pokolenie jest bardzo niecierpliwe i to mi się udziela. Chciałbym mieć już na teraz, ale z drugiej strony jakoś nie widzę większych możliwości rozwoju jako monter płyt kartonowo-gipsowych...
@byrdi: Wiesz, być może niepotrzebnie i zbyt szybko popadam w zachwyt ale aż mi się udziela to, gdy czytam wpisy Mirków, którzy mają po 22-25 lat i wyjeżdżają do Kanady, gdzie pracują np. przy budowach domków albo jako kelnerzy. Zazdroszczę.
Chociaż z drugiej strony zdaję sobie sprawę, że większość jedzie tam zarobić i wracać. To dla nich często krótkie przygody (bo też nie wyobrażam sobie pracy przez kilkanaście lat jako kelner).
@usunejutro: Jako kelner to raczej kokosów tutaj nie zarobisz i długo nie zostaniesz. Ja wyjechałem już po studiach, miał to być jeden rok, ale teraz próbuje składać papiery na prace w moim zawodzie. Większość osób z Polski bez wykształcenia, które tu pracują mają pozwolenie pracy tylko u jednego pracodawcy, tutaj sie na to mówi "nowoczesne niewolnictwo", albo pracujesz przez rok lub dwa w jednej firmie, a jak ci sie nie podoba
@byrdi: Możesz napisać, co skończyłeś w Polsce?

Swoją drogą właśnie znalazłem coś takiego (z ciekawości):

Hourly salary: $25.70/H
Evening shift differential: $0.75/H
Night shift differential: $1.00/H

Posada: Passenger Car Cleaner :D
@byrdi: Passenger Car Cleaners (General Workers)
Via Rail - Vancouver, BC
Permanent
Title :
Passenger Car Cleaners (General Workers)

Reference Number :
GWVCVR052015

Branch :
OPERATIONS

Status :
Permanent

Job Category :
General Maintenance

City :
VANCOUVER

Province :
British Columbia

Annual Salary :
$25.70 / H

Number of positions to be filled :
3

Application Deadline: :
2015-05-18