Wpis z mikrobloga

@Baczy: Z tego co wiem, to niestety Garmin ten przeznaczony jest dla biegaczy, kolega testował go na rowerze i przy prędkości 40km/h zegarek zaczął się gubić, źle pokazywał odległość i złą pokazywał prędkość.
@Baczy: ostatnio sprawdzałem temat zegarków i na 3 miejscu większość vlogerów i serwisów z testami poleca polar m400 (można dostać za 500zł), a 1 i 2 miejsce to garmin za 1,5k i 2k zł. Przynajmniej na tym m400 jest opcja ustawiania sobie treningów czy to jazda na rowerze, czy siłownia czy bieganie. Tak więc do wszystkie można używać. Fajny ficzer jest jeszcze taki, że pokazuje Ci dzienną dawkę ile musisz ćwiczyć
J.....l - @Baczy: ostatnio sprawdzałem temat zegarków i na 3 miejscu większość vloger...
@Baczy: no tak, a teraz chcesz kupic za ~400zl najtanszy budzetowy (o ile mozna tak o tej marce pisac) garmin, ktory nie dosc ze sam ma problemy z fixem gps i jego trzymaniem. To dodatkowo bedziesz musial kombinowac z garmin connect i exportem danych do innego srodowiska. Troche to przerost formy nad trescia skoro potrzebujesz samego sygnalu gps.
@Baczy: nie odpowiem ci na to pytanie, ja tylko z poziomu biegacza moge sie wypowiedziec o zegarkach do biegania z funkcja gps. I te tanie graminy fr sa niepolecane ogolnie. Sam mialem na poczatku tez jakis podstawowy zegarek, to czesto po 3/4min spedzalem jak pingwin pod blokiem, zanim garmin fixa zlapal.
Te drozsze sikory przeznaczone do triatlonu sa juz w miare ok. Idzie dostac suunto nowy, lub starsze garminy za 600-800zl,
@PurpleHaze: zastanawia mnie jak ta xperia poradziłaby sobie np w deszczu i podczas jazdy na MTB - np zjazdy na których może trochę telepać. Czy mocowanie dałoby radę w takich warunkach. Chociaż opcja ciekawa i warta przetestowania.
@Baczy: w polara się nie baw, ma własny genialny standard komunikacji z czujnikami zamiast ant+. pytanie jakie masz wymagania, jest garmin edge 500, 200, forerunner 310xt (mega!). chcesz tylko nawigację, logger gps z czujnikami hr/cad, więcej biegasz czy jeździsz?
@Baczy: ja mam forerunnera 15 czyli też typowo do biegania i żałuję! Plusy: szybko łapie GPS, mam porównanie ze smartfonem oraz pulsometrem GEONAUTE 710 (który łapie długo, ale jest znacznie bardziej uniwersalny!), odległości raczej nie zakłąmuje, oczywiście jest różnica między licznikiem rowerowym, a tym, co na stravie odczytuję, ale bez przesady, plus czasem jak mam jakieś światła i inne przeszkody to garmina stopuję. Do biegania: jak najbardziej spoko, ale raczej dla
@Baczy: Mam ten zegarek i cały czas się przymierzam żeby to sprawdzić. Ale po treningu masz normalnie w zegarku plik .gpx więc wrzucasz na strave czy tam na endo. Jedyne co to po synchronizacji stravy z garmin connect(?) po podłączeniu do komputera zapisuje trening jako biegowy.