Wpis z mikrobloga

  • 0
@matiit: stosujac chwyty w stylu tvn mozna osiagnac ladne liczby.
Holenderskie zarobki brutto podajesz w zlotowkach.
Polska srednia krajowa dajesz netto.
  • Odpowiedz
  • 0
Ps. Tam gdzie wygodnie to zaokraglasz.
I tak mamy : 1500 € ×4 = 6000 zl
Gdzie w Polsce dwie srednie to : 5600
  • Odpowiedz
@FrasierCrane:
Jeśli wśród rodziny i znajomych nie widzisz, ilu emigrantów nie ma zamiaru wracać, sprawdź statystyki. Chociażby akcję #niewracam.
Dom postawiony za pieniądze z emigracji musi być, żeby sąsiedzi wiedzieli, że się powiodło. Co z tego, że właściciel bywa w nim kilka razy na rok. ( ͡º ͜ʖ͡º)
W Polsce nigdy nie będzisz traktowany z szacunkiem. Taką mamy wschodnioeuropejską, postkomunistyczną mentalność. Wyjedź
  • Odpowiedz
@swinkapl: czy ty jestes chory? W norge jadlem 4000kcal wysokobialkowo czyli dziennie płatki owsiane, ryz, 2 puchy, tunczyka, kura (gdzie w przeliczeniu kurak kosztuje 50zl kg) konserw nie widzialem na oczy. Karnet na silke 350nok czyli popracowalem 3h i mialem karnet na miesiac. Jedyne co sobie przywozilem z polski to maslo orzechowe bo w sklepach bylo slabe. Alkoholu i fajek nie pale to problem mam z glowy. W polsce jest
  • Odpowiedz
@swinkapl: zwykly pracownik fizyczny na budowie, kilka wzgledow ze znalem ang i tyle, 168nok/h. Wrocilem do pl robic doswiadczenie w branzy i mam nadzieje ze za rok nie bede musial planowac wydatkow tak jak jest teraz.
  • Odpowiedz
@Strzalka: Aha i tak na szybko:
1. płatki owsiane - 2,20 zł za 400 gram; zjesz 100 gram na dzień to jakieś 50 groszy
2. puszka tuńczyka 170 g - 4,5 zł x 2 czyli 9 zł
3. ryż paczka 4x100 gram - 2 zł; zjesz na dzień jedną, to 50 groszy
4. filety z kurczaka - 16 zł za kilogram; zjesz dziennie nawet pół kilo to 8
  • Odpowiedz
@swinkapl: na szybko 100g to 360 kcal platkow. Tunczyk pucha 130kcal. Kurak 8zl bi przewaznie 500g jadlem to 500kcal. Nie chce cie martwic ale do 4k kcal troche brakuje :-)
Nie ma co sie smiac z ludzi co uciekaja z kraju tam #!$%@? wiesz chociaz po co #!$%@?.
  • Odpowiedz
@Strzalka: Ja się z nikogo nie śmieję. Mam znajomych tutaj, mam paru, co poleciało za pracą na Wyspy czy dalej.

To ile trzeba żreć tuńczyka, płatków owsianych i kurczaka, żeby nabić 4k kcal? ( ͡° ʖ̯ ͡°) Toć to bez opamiętania trzeba żreć, w dodatku co 30 minut.
  • Odpowiedz