Wpis z mikrobloga

Autostradami w Polsce czasem strach jeździć!
Jadę dziś A4, przelotowa 140 km/h, prawy pas. Dogania mnie dostawczak (to największe Renault) i siedzi tak ok 5 metrów za mną. A momentami podjeżdża tak blisko, że nie widzę jego świateł w lusterku! Przy 140 km/h! Mrugnąłem awaryjnymi - nic nie dało. I tak przez ładnym kilka (kilkanaście) kilometrów ()
Zwolniłem, żeby mnie wyprzedził. Gość pakuje się na lewy pas, już mam nadzieję, że sobie pojedzie i będę mieć spokój. Wyprzedza mnie i zjeżdża z powrotem na prawy pas tak blisko, że musiałem przyhamować, żeby mnie nie staranował! I najciekawsze, że nie zaczął się oddalać, tylko kontynuował jazdę 120-130 km/h.
A sytuacji, że w czasie wyprzedzania ludzie zajeżdżają innym drogę to nawet nie zliczę!

#motoryzacja #samochody #polskiedrogi
  • 3
@kma1987: Ehh, ile ja razy lewymi kołami jechałem po trawie bo musiałem uciekać przed kimś, kto z prawego pasa zaczął wyprzedzać jak byłem na jego wysokości ()
@Czipsu: ale to jest straszne. Lewy pas jedzie 140-150, duży ruch, samochody mają paręnaście metrów odstępu od siebie (co i tak jest mało). I w tą lukę pakuje się ktoś jadący 120km/h ()