Wpis z mikrobloga

@rudy_bigos jeśli masz zbilansowaną dietę, taką, która niczego nie wyklucza to możesz się trzymać tego jadłospisu już do końca życia, dlaczego nie? Tylko wtedy trzeba podnieść kalorycznosc, zeby już nie chudnąć, ale przecież jeść możesz to samo tylko porcje zwiększasz.
@rudy_bigos: uuuum what? Jak to kazda dieta ma swoj okres? Dieta to sposob zywienia i nie definiuje ona ilosci kalorii. Dieta redukcyjna, dieta na budowanie masy miesniowej, dieta na utrzymanie wagi, low carb, keto, high fat, to wszystko zawiera sie w slowie dieta.
@shdw: nie zrozumieliśmy się - chyba jest pewna różnica pomiędzy " od dziś zaczynam jeść zdrowo " a " od dziś jestem na Dukanie i jem tylko białko do końca życia "

która "dieta" jest bardziej szkodliwa ?
@shdw: masz rację, źle się wyraziłem - za duzy skrót myslowy

dla mnie dieta to dieta - okres od - do ( dieta powinna mieć swoj cel, odchudzanie, masowanie, kliniczna, dla sportowca )

jeżeli zmieniam żywienie, to piszę, że zmieniam nawyki żywieniowe, że zaczynam jeść zdrowo itp itp
@rudy_bigos: za wiki:

Dieta (z stgr. δίαιτα diaita – "styl życia"[1]) – sposób odżywiania. Potocznie często używane nieprawidłowo, w stosunku do diet odchudzających.


:)