Wpis z mikrobloga

@matigt: Ogólnie brakuje mi książek gdzie akcja dzieje się w Polsce, np. u Palachniuka jest dużo jakiś porównań i przykładów, marek i nazw towarów, a ja ich nie znam, to taka miła odmiana, czuć, że to u Ciebie :D
  • Odpowiedz
@neo_vir: Mam opowiedzieć o książce? Tak bez spojlerów, to akcja dzieje się w Polsce, w Katowicach, przeczytałem dopiero kilka stron, ale prolog traktuje trochę o opętaniach (tak jakby, ogólnie niezły klimat), poznajemy też bezdomnych z katowickiej umieralni (dworca). Jak na razie, to tyle, ledwo zacząłem i nie chcę spojlerować ;)
  • Odpowiedz
@DywanTv: No ok, ale kim jest bohater? Jakim językiem jest napisana? O ile uwielbiałem Kłamcę i Chłopaków tak przez Dreszcza nie mogłem przebrnąć. Stąd moje pytanie o ten tytuł.
  • Odpowiedz
@neo_vir: W prologu mamy do czynienia z księdzem (prawdopodobnie egzorcystą) i lekarzem (chyba psychiatrą). We właściwej książce bohaterką jest Natalia, studentka kulturoznawstwa, pewnego dnia pomyliła przystanek i została napadnięta przez dresów. Z pomocą przyszedł jej biednie ubrany starszy mężczyzna. Chcąc się odwdzięczyć, nieświadomie wzięła na siebie cudze przekleństwo. I zapłonęła Ciemność...

Dialogi są bardzo naturalne, różne przekleństwa są naturalnie wtrącane, nie na siłę, nic szczególnego nie rzuciło mi się w oczy.
  • Odpowiedz
  • 1
@DywanTv: Jak ksiazki o Polsce to masz Dzielnice Obiecana - Majki, Ksiazki Kolodziejczaka glownie Czarny Horyzont i inne z tego uniwersum. Szczury Wrocławia napisana ostatnio przez Gocka jesli dobrze pamietam. Troche tego jest.
  • Odpowiedz
@DywanTv: polecam to, co @Vaskez, a do tego osadzone mocno w Polskiej rzeczywistości są: "Kompleks 7215" Biedrzyckiego, "Mróz", "Wiatr", "Upał" i "Glina" Marcina Ciszewskiego (inne książki w sumie też, ale są np. przeniesione w czasie), Pilipiuk! - chyba właściwie wszystko poza cyklami "Oko Jelenia" i "Norweski dziennik" jest soczyście polskie, "Zmorojewo" Żulczyka... No, to tak na szybko.
  • Odpowiedz