Wpis z mikrobloga

Chcesz się wykończyć? Pracuj w LIDLU !!!

Praca za 1300 zł, jak nie ma cię 1 dzień, bo jesteś chory, dzień na żądanie, itp. zabierają ci premię w wysokości 300 zł co wiąże się ze śmiesznymi pieniędzmi.
Jesteś opierd*&% za wszystko. W grafiku masz 8 h? Co z tego pracujesz po 10-12 h. Przychodzisz to siedzisz na kasie, a potem zostajesz po godzinach bo zespół lub twoja zmiana się nie wyrobiła i siedzisz. Odbijasz się czujką dopiero jak się przebierzesz, bo przecież w pracy jeszcze nie jesteś. Przychodzisz na zebrania to nie możesz się odbić choć masz dzień wolny i musisz poświęcić swój czas na zebrania gdzie wszystkich opier*&.

Ciągłe straszenia, kary, za to, że jest 3 klientów przy kasach, a nikt nie dzwoni po "wsparcie", a potem wsparcie dostaje opie$%^&*I( że się nie wyrobiło i znów zostajesz po godzinach. Inna kwestia, że ludzi jest czasami tyle, że non stop powinny być kasy obstawione ale tak nie jest bo albo nikt nic na sklepie nie zrobi albo jest za mało ludzi.

Cięcie kosztów na każdym kroku. Zbyt mała ilość osób, a zbyt duże wymagania. Ciągłe kolejki, ciągłe zostawanie po godzinach i opi$%^&* od regionalnego, że dlaczego zostajemy po godzinach. Istny obóz.

W tym roku była podwyżka....70 zł brutto.

Wszyscy dostają opie&*() za wszystko. Brak możliwości rozwoju, bo jak masz się rozwinąć jak ty chcesz, a kierownik każe siadać na kasę i tak każdego dnia. Nie możesz iść na nonfood, baknisz, magazyn czy cokolwiek innego.

Podsumowując:

Zarobki niskie;
Wymagania o wiele większe niż w innych sklepach;
Ciągły opie&*() za wszystko;
Zabierane premie przez co zarabiasz mniej niż najniższa;
Nie możesz chorować, brać dnia wolnego, itp.;
Ciągłe poganianie, wszystko na ciągłym biegu;
Brak odpowiedniej ilości osób na zmianach;
Często młodzi kierownicy, którzy chcą wszystkim pokazać gdzie ich miejsce;
Awansy? Chyba żart;
Możliwość otrzymania umowy na cały etat? Tylko dla kierowników i to w ograniczonej ilości;

No ale tak będą się chwalić swoim medicoverem i "wsparciem" na święta....śmiech na sali.

#lidl #praca #wyzysk #zarobki #wykorzystujo #arbeit #ekonomia
  • 137
@marcinpl87: Już za późno :)
@cholera_jasna: To nie o to chodzi. Bo w momencie kiedy odbijasz się czujką to idzie do systemu i masz za to płacone. Problem leży po stronie tego kiedy możesz się odbić, a kiedy nie oraz jak pracujesz. Czyli jeśli masz godziny powiedzmy 10-18, a pracujesz 10-22 i tak kilka dni albo następnego dnia idziesz na 6 to sorry ale masz serdecznie dość. Grafik swoje, a
@Revital: Moderacja/ban.
@benq86: Pisze aby Wam pokazać 2 stronę medalu. Poza tym rozumiem, że w internecie nie można się dzielić tym co gdzie jest?
@unstyle: Zależy od stażu, kiedy zaczęła, itp. Niestety ale 5 lat, a teraz to nawet nie ma co porównywać.

Mam znajomych w lidlach w różnych sklepach i niestety w każdym jest tak samo i z kasą i umowa i warunkami.

@ziomegson: Tylko pytanie czy
@fnx-fnx: Z tego co widzialem tutaj na wykopie ludzie pisza, ze na tle innych sklepow w Polsce LIDL wypada najlepiej jesli chodzi o warunki dla pracownikow i kasjerzy zarabiaja znacznie lepiej niz w biedronce a nie twoje mistyczne 1300. Jak juz nie potrafisz robic nic innego to albo zostan kasjerem za granica albo przynajmniej znajdz sobie inny sklep. Nie rozumiem w czym masz problem.

PS Moim zdaniem to jedynie kwestia kierownictwa
@platkiowsiane: Skoro ja nie obrażam Ciebie to Ty uszanuj mnie to tak gwoli kim ja mam zostać.

Po drugie zależy co czytasz.

Jeśli mówimy o artykule na onecie, który ukazał się jakiś czas temu to jest to kompletna bzdura, reklama aby lidl miał lepiej. Prawda taka, że tylko ci najwyżsi kierownicy coś dostają. Pracownik szeregowy nie.

Druga kwestia poczytaj co piszą na forach o lidlu sam zobaczysz, ze nie jest to