Wpis z mikrobloga

Czy lepiej chodzić na siłownię z samego rana (6-6:30) tuż po obudzeniu czy późnym wieczorem (o północy) tuż przed snem? Zaznaczam że wolałbym tę drugą opcję, gdyż nie jestem mistrzem porannej pobudki ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#silownia #mirkokoksy #pytaniedoeksperta #kiciochpyta

Edit: chcę zrobić #cebuladeals i kupić karnet studencki za 59 zł, na którym można wchodzić do siłowni (całodobowej) w godzinach 00:00 do 16:00 i w weekendy całe dnie.
  • 48
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kirkain: Lepiej z rana, ale po śniadaniu. Niejedzenie śniadania spowoduje, że będziesz zmęczony przez cały dzień. To szczególnie działa na osoby starsze. Trening zaraz przed snem podnosi ciśnienie i spowoduje, że sen da ci takiego wypoczynku. Najlepiej ćwiczyć tak by przed snem było troche czasu, by ciśnienie się odpowiednio uregulowało (2-3h).
  • Odpowiedz
@Kirkain: Z samego rana człowiek potrzebuje węglowodany, więc na pewno musisz się w nie zaopatrzyć (szczególnie przed treningiem). Chodzi oczywiście o węglowodany złożone, bo to one pobudzają twój organizm do trawienia. Budowanie mięśnia to nic innego jak spalanie pokarmu (i oczywiście dobudowywanie mięśni ( ͡° ͜ʖ ͡°)). Ja bym zjadł śniadanie odpowiednio lekkie bym mógł ćwiczyć po stosunkowo krótkim okresie, ale pożywne, bo śniadanie to najważniejszy
  • Odpowiedz
@Kirkain: Nawet jeśli jesteś tłusty (ja troche tłuszczu też mam :D) to ćwiczenie na czczo nie jest dobre. Celem treningu nie jest tylko super sylwetka, ale i zdrowie. Nie ważne czy jesteś studentem, pracownikiem fizycznym, urzędnikiem, czy informatykiem, twoje ciało narażone jest na długotrwałe skutki uboczne twojej pracy. Przykładowo informatyk nie uprawiający sportu będzie na 100% miał problemy z kręgosłupem. Nie należy też narzucać sobie za dużych treningów naraz, wycieńczysz
  • Odpowiedz
@historiofil: trenowałem przez miesiąc FBW i tak ogromnie mi się spodobał ten trening i dawał tyle przyjemności, że bardzo za nim tęsknię ;) problem w tym, że teraz pracuję 4 dni w tygodniu od 9 do 19 (nie ma mnie w mieszkaniu 8-20) i nie wiem jak do tego dostosować trening
  • Odpowiedz