Wpis z mikrobloga

Dzisiaj mija dokładnie 10 lat od emisji pierwszego odcinka anime Eureka 7 w japońskiej telewizji ^^

Moim zdaniem, jako jedyna seria, która powstała w XXI wieku, zasługuje na tytuł nowatorskiego pod względem mechów. Dynamiczne roboty surfujące po niebie? Nie tak głupie zwłaszcza, że wyjaśnili to specyfiką atmosfery.

Z kolei fabuła ma liczne podobieństwa do After War Gundam X, ale raczej jest to dzieło przypadku, bo sam świat przedstawiony jest inny i równie ciekawy. Ogólnie widać, że twórcy wiedzieli, co chcą opowiedzieć w przeciwieństwie do ich współczesnych odpowiedników-niedorajdów, którzy produkują takie pompatyczne syfy jak Valvrave, Captain Earth i być może Aldnoah Zero (obejrzałem tylko 3 odcinki, o jego głupotach i zrzynkach wiem tylko ze słyszenia).

Podejrzewam, że gdybym nie oglądał Eureki przed Macrossem to byłbym nawet wzruszony ^^' Z powodu znalezienia współczesnego spadkobiercy tego ostatniego. Pomijając już studio (Artland odpowiadało za animację Super Dimension Fortress Macross) jest efekt itano circus i dynamicznie transformujące mechy - co prawda nie na taką skalę jak Valkyrie, ale jednak.

Pierwszy opening (najlepszy jest czwarty ^^)

#anime #animekalendarium #eurekaseven #eureka7 #mechy #bones
80sLove - Dzisiaj mija dokładnie 10 lat od emisji pierwszego odcinka anime Eureka 7 w...
  • 9
@pandapl: ymmm szczerze to mi nie za bardzo podeszła. Nawet za wiele szczegółów nie pamiętam. Zrobili papkę z pierwszej serii, chociaż jak podszedłem do tego jako niezależnego spin-off'u to nie było aż tak tragicznie.
@Adrian00:

Nie przypominam sobie przyjaźni w SnG, nadal jest on robotem bez uczuć. Aczkolwiek w względzie rozmów masz rację. Na tą chwilę nie przypominam sobie innego mecha rozmawiającego swobodnie ze swoim panem, więc ok - powiedzmy, że SnG jest pionierem :)