Wpis z mikrobloga

Lady Ogórek prezydentem, JE Jerzy Hausner premierem. Polska moich marzeń.

http://www.wykop.pl/link/2499805/panstwo-buduje-zasieki/

Nawołuję do zbiorowej refleksji i odpowiedzialnego współdziałania. Nie jestem rewolucjonistą. Raczej pragmatycznym radykałem. Radykałem jeśli idzie o myślenie, a pragmatykiem, jeśli chodzi o działanie. Nie jestem romantycznym burzycielem porządku. Wierzę w systematyczny i uporczywy, ale mądrze ukierunkowany wysiłek. I wszystko jedno, czy działam z pozycji ministerialnej czy jako profesor lub obywatel. Przy czym nie upieram się, że tylko ja mam rację. Racje są na ogół podzielone i mogą być różne, ale w końcu liczy się wspólna organiczna dobrze zorganizowana praca.


#4konserwy #neuropa #ekonomia #mikroreklama #gospodarka #hausner
  • 15
  • Odpowiedz
@krolikbartek: @SirBlake: tak jeszcze w temacie Hausnera, jego rozsądku, "lewicowości" i "liberalizmu" - popatrzcie jak trudno znaleźć jego wypowiedź o gejach i podobnych "istotnych" tematach ;-)

Takiego podejścia oczekuje od liberalnego polityka zorientowanego na poluzowanie gospodarki i ograniczenie administracji. Przemciowi i Krulowi tego brakuje ;)
  • Odpowiedz
@Jack_Donaghy: "Przemcio" zdecydował się po prostu na inny elektorat, który zresztą skutecznie przejmie po JKM-ie - i mimo tego, że się "zkorwinizował", to nie zarzucałbym mu braku pragmatyzmu (przynajmniej jeśli chodzi o całościowe działanie) - no ale to racja, że w Polsce brakuje poważnej i merytorycznej partii liberalnej, o jasno określonej, wolnościowej idei, jednak pragmatycznej w działaniu, proponującej rozsądne rozwiązania na daną chwilę. Główną przyczyną tego jest raczej zwykły brak popytu
  • Odpowiedz
popatrzcie jak trudno znaleźć jego wypowiedź o gejach i podobnych "istotnych" tematach


@Jack_Donaghy: IMO to wynika raczej z tego, że Hausner to przecież bardziej ekonomista niż polityk. U Kołodki Balcerowicza czy Belki takich wypowiedzi też nie uświadczysz. Przemek z Januszem jednak babrają się w polityce na konkretnie i stąd wynika różnica, nie da się uniknąć pewnych tematów.

jego rozsądku, "lewicowości" i "liberalizmu"


@Jack_Donaghy: Nie wiem jakie on tam ma dokładnie
  • Odpowiedz
@krolikbartek:

mądra postawa


Tak, ale ze 20 lat temu. Teraz bez radykalnych zmian np. systemu emerytalnego się nie obejdzie. Propozycje Hausnera to kolejne zataczające koło niezbyt radykalne reformy. Takie okrągłe słówka ludzie chętnie łykają, zapomniał jeszcze dodać, że zgoda buduje i że warto rozmawiać.
  • Odpowiedz
@krolikbartek: Pragmatyzm wg Haunsera to reformy, które społeczeństwo i politycy łatwo zaakceptują. Moim zdaniem to powinno być raczej przekonanie społeczeństwa do trudnych reform. Ale "trzecia droga" jak widać nawet na Wypoku ma rzesze zwolenników.
  • Odpowiedz