Wpis z mikrobloga

@maciejkiner: w tym punkcie nie ma nic o zasadach redagowania zakopu. Jak można mówić o redagowaniu, gdy jest gotowa lista zaledwie kilku powodów? Pierwsze słyszę, by ktoś dostał bana za zakopywanie. To chyba moja sprawa i moje widzi mi się, co i za co zakopuję, tak jak z wykopywaniem. Wiem, że FapinoTrololo zakopywał wiele rzeczy jako spam. Regulamin w żadnym miejscu tego nie zabrania ani nie nakazuje, by zakopy pokrywały
@Qster: chyba z ostatniej afery z multikontami pracowników działu sprzedaży nie zostały wyciągnięte wnioski i nie zmieniło się nic na lepsze. Tym bardziej, że teraz te praktyki na podstawie tego przypadku jeszcze bardziej biją po oczach.
@Chudy_: nie ma zadnego zwiazku ze zgloszeniem spamu - tym zgloszeniem rowniez sie zajmujemy. A zakopywanie wielu rzeczy jako spam, nawet gdy nie sa one spamem, podpada pod pkt 4.3 - czyli redagowanie (wybieranie) powodu zakopu wedlug widzimisie, a nie stanu faktycznego. Ponadto w obu przypadkach sa to bany czasowe, nie permanetne.
@maciejkiner: nie chcę nikomu zarzucać problemów z czytaniem ze zrozumieniem, czy poprawną interpretacją czytanego tekstu, ale § 3 regulaminu opisuje funkcjonalność serwisu, a nie zasady korzystania - je opisuje § 4. W wspomnianym przez Ciebie fragmencie punktu możemy przeczytać:

Głos negatywny może być oddany tylko przy jednoczesnym podaniu uzasadnienia („raport”). - potwierdza to moje powyższe słowa - jest opisana funkcjonalność a nie zasada. Jest napisane wyraźnie, że abyśmy mogli coś
@Shepard: wystarczy zapis administracja serwisu zastrzega sobie prawo do blokowania kont użytkowników bez podanej przyczyny opartej o zapisy w niniejszym regulaminie, gdy stwierdzi działanie na szkodę serwisu, które nie zostało opisane w niniejszym regulaminie, podając do wiadomości blokowanego użytkownika uzasadnienie blokady konta i po sprawie. Ale najpierw niech zmienią regulamin, a potem banują.
Lecz taki zapis dawałby spore pole do popisu i nadużyć ze strony administracji, więc lepiej uregulować w zasadach zasady zakopywania.
@Shepard: niekoniecznie, ale np. dodać zapis zabraniający masowego zakopywania wszystkiego jako spam.

Tak BTW od dawna odnoszę wrażenie, że na Wykopie bany są rozdawane jak ostrzeżenia - bo samych ostrzeżeń w ogóle nie ma albo są bardzo rzadko. Czy tak powinno być? Niech sobie każdy sam odpowie...
@Chudy_: no ja tez nie chce nikomu nic zarzucac nie umiejetnosci czytania, ale dwukrotnie pisalem o §4.3 czyli "Komentarze i raporty powinny być zredagowane w czytelny sposób i nie mogą zawierać treści naruszających obowiązujące przepisy prawa, zasady współżycia społecznego, dobre obyczaje oraz prawa osób trzecich, w szczególności nie mogą zawierać: ". Zakopywanie za spam "bo mi sie tak podoba" to naruszenie tego punktu.

A to, ze nie chcemy sie nikogo z
@maciejkiner: no cóż, pokićkałem cyferki i trochę się wygłupiłem. Ale to nie zmienia faktu, że naruszenie tego punktu w tym wypadku jest dyskusyjne, bo nie wiem pod jaki niby dokładnie fragment to podchodzi. Prawda osób trzecich? Zasady współżycia społecznego i dobre obyczaje? Jak dla mnie masowe zakopywanie jako spam nie podpada pod żaden fragment tego zapisu. Brakuje fragmentu raporty powinny w miarę możliwości jak najbardziej pokrywać się ze stanem rzeczywistym.
@Chudy_: chodzi o fragment "raporty powinny być zredagowane w czytelny sposób" - moze rzeczywiscie nie jest sformulowany najprecyzyjniej na swiecie ale nie zaprzeczysz, ze pozwala w sytuacji gdy ktos rzeczywiscie przegina - uzyc go. Moze lepszym rozwiazaniem byloby ostrzezenie, ale niestety w chwili obecnej takiej funkcjonalnosci brak - w zamian za nia dawane sa bany na krotki czas, a zainteresowany uzytkownik zawsze moze wyjasniac swoja sprawe na pomoc@.
@maciejkiner: ten zapis to chyba raczej pozostałość po tym, że kiedyś można było pisać własne raporty i nakazywał on pisać je w zrozumiały sposób. Skoro lista została ustalona na sztywno, to z reguły każdy raport powinien być czytelny...

Ale i tak ciężko uwierzyć mi w przypadek, że obaj zostali zbanowali akurat gdy zgłosili spam, za który konta zgłoszone nie zostały zbanowane, mimo że jest ewidentny...