Wpis z mikrobloga

#truestory #samochody #mercedes #taxi
Jechałem dziś taksówką - starym Mercedesem S klasa. Widać, że auto z poprzedniej epoki, ale fajna skóra, zadbane, bardzo wygodne, łatwo też mogłem zerkać na deskę rozdzielczą, więc widziałem przebieg.
- Który to rocznik
- 1986
- I tylko trzysta trzydzieści tysięcy na liczniku?
- Milion trzysta trzydzieści, proszę pana. I nie kilometrów, a mil.

W dalszej rozmowie wyszło, że właściwie poza drobnostkami związanymi z eksploatacją (klocki, końcówki drążków itd.) nic nie było w nim robione. Silnik (diesel) i skrzynia (automat) nie ruszane. Jeśli dobrze pamiętam to model W126 300SDL.

Mercedes.
  • 22
@Creder: To był ten z niezniszczalnym silniekiem? Ojciec opowiadał, że był taki silnik mercedesa, który się nie psuł. Poźniej zaczeli robić gorszej jakości, żeby zarobić coś na częściach.
@churagan: Nie jestem ekspertem, więc nie chcę namieszać, ale gość coś wspominał, że miał wcześniej innego Mercedesa z takim samym silnikiem, wiec to chyba był jakiś sprawdzony pancerny model. Bardzo możliwe, że ten, o którym mówił Twój ojciec.
Mój tato miał volvo po taksówkarzu z Berlina. Jak go złomowal to było ponad milion. Tylko ze mój tato to mechanik wiec jak coś się spsulo to sobie sam naprawial. Ale mowil że nic poważnego tam nie musiał robić.
@Creder: kolega ma w domu trzy takie mercedesy. Jeden swój, jeden dla żony i jeden kupiony okazyjnie, a jak się potem okazało, trochę pechowo, służy jako magazyn części do przeszczepów. Kumpel zawsze powtarza, że dla współczesnych samochodów bezawaryjne 100-200kkm to już jest wyzwanie, a jeśli jego mercedesy bez awarii przejechały po 500kkm, to szansa na przejechanie kolejnych stu czy dwustu tysięcy są daleko większe, niż dla współczesnego. A w razie problemów,
@churagan: silnik jest pancerny, ale dokładnie tak samo jak inne diesle Mercedesa z tamtych lat. Za to jako jedyny jako tako jedzie. Zresztą benzyny, pomijając kłopotliwy po latach wtrysk, też były bardzo wytrzymałe. :)

@roknasilowni: a to akurat kompletna bzdura. :)

@Jarek_P, 3 w126 czy w124? :) Auta są naprawdę bezawaryjne, chociaż z racji wieku i tego potrafią być kapryśne. Natomiast nie zgodzę się z tym, że naprawi je