Wpis z mikrobloga

@zerozero7:

Pytanie - kto nie był wtedy? I jakie to ma znaczenie?

Bardzo duże, kościół zaczął zmieniać swoje poglądy, kiedy przestały im pasować do twierdzeń. Jeszcze kilkaset lat temu za stwierdzeni, że człowiek pochodzi od małpy, skończyłabym na stosie, za bycie heretykiem. Dziś mi przytakną, i powiedzą, że Księga Rodzaju to metafora.

ple ple ple

Nie miej argumentów, napisz "ple ple ple" i myśl, że wygrałeś dyskusje (
@FrauWolf: Jak chcesz być mądra to najpierw postaw biblię na jednym poziomie z nauką, a potem przestań wierzyć w jedno i drugie, za to rozum ocb w jednym i drugim. Potem zacznij czytać biblię. Próbując coś sfinalizować we łbie, przybijasz sobie jeszcze bardziej wieko trumny. Jak dojdziesz do pewnego wieku to już z niej nie wyjdziesz.
To jest chyba najgorsze w ateistach - wydaje mi się, że ludzie, którzy piszą takie bzdury, sami byli wierzący - i wierzyli, że Bóg stworzył Ziemie w 7 dni. I w ten sposób jakoś się mszczą, i "samokatują"


@zerozero7: mnie się wydaje, że to jest jakaś zemsta na protestantach i ich zasadzie sola scriptura (dlatego są np. w Australii takie kwiatki, że niektórzy wierzą, że Ziemia ma tysiąc lat, czy coś
@Magik_Antonio: nie czaisz o co lotto bo wszystko przekładasz na swój mały rozumek. Jeżeliby w średniowieczu zrobić aparatem cyfrowym zdjęcie i pokazać to ówczesnemu wieśniakowi to powiedziałby iż to nie prawda i jesteś jakimś czarownikiem, po czym dostalbys kosę w dupę i tyle by cie widzieli. Ludzie maja bariery poznawcze. Jeżeli sa za głupi by cos zrozumieć stwierdzają ze to nie istnieje, np: Bóg, stworzenie świata, UFO i wszystko wygodnie nazwane
Bardzo duże, kościół zaczął zmieniać swoje poglądy, kiedy przestały im pasować do twierdzeń. Jeszcze kilkaset lat temu za stwierdzeni, że człowiek pochodzi od małpy, skończyłabym na stosie, za bycie heretykiem.


@FrauWolf: Możesz to udowodnić?

Nie miej argumentów, napisz "ple ple ple" i myśl, że wygrałeś dyskusje ( )


To Ty masz takie argumenty, nie ja. Powtarzasz jakieś "ludowe mądrości", które są popularne w kręgach ludzi o
Pobierz z.....7 - > Bardzo duże, kościół zaczął zmieniać swoje poglądy, kiedy przestały im pa...
źródło: comment_7AV0vPZX5rbD0UVqIR33d8lH8ZStnOp4.jpg
@FrauWolf:

Serio myślicie, że żydowski pastuch, który to spisywał myślał sobie "ohoho, tu sobie wstawie metaforę, że 7 dni stworzenia, to miliardy lat ewolucji"? Odpowiem wam, że nie. Ten człowiek był przekonany, że Ziemia jest płaska, a świat powstał w 7 dni.


Tak właściwie to twoje słowa, pomimo tego, że podyktowane zdrowym rozsądkiem, są niewiele warte. Nie sposób ufać ludziom, którzy przedstawiają swoje domysły jako fakty.

@Magik_Antonio: skoro Bóg jest
@zerozero7:

Możesz to udowodnić?


Akurat nie o ewolucji. Wiek XVII Galileusz ląduje w areszcie, za teorie heliocentryczną, a "O obrotach sfer niebieski" trafia do indeksu ksiag zakazanych.

Absolutnie nie. W obrazku masz podpowiedź kto choćby robił taką analizę.

Poczekaj, jak to szło, kobiety powstają z wadliwych płodów, przez złe wiatry. Nie uważam brania kogoś takiego, za autorytet w jakiejkolwiek sprawie jest dobrym pomysłem.
Wiek XVII Galileusz ląduje w areszcie, za teorie heliocentryczną, a "O obrotach sfer niebieski" trafia do indeksu ksiag zakazanych.


@FrauWolf: Miało być o paleniu na stosie, a nie o areszcie domowym. I też pytałem o "Bardzo duże, kościół zaczął zmieniać swoje poglądy, kiedy przestały im pasować do twierdzeń."

Poczekaj, jak to szło, kobiety powstają z wadliwych płodów, przez złe wiatry.


To w Twojej bujnej wyobraźni. Akwinata faktycznie miał problem z równością
@zerozero7:

Miało być o paleniu na stosie, a nie o areszcie domowym.

Chodzilo mi generalnie, o skazanie kogoś za teorie naukowe.

Moja wyobraźnia? To patrz, znazłam cytat „Zarodek płci męskiej staje się człowiekiem po 40 dniach, zarodek żeński po 80. Dziewczynki powstają z uszkodzonego nasienia lub też w następstwie wilgotnych wiatrów.”
i jeszcze jeden: "Kobiety są błędem natury... z tym ich nadmiarem wilgoci, temperaturą ciała świadczącą o cielesnym i duchowym upośledzeniu...
To patrz, znazłam cytat


@FrauWolf: A z czego to cytujesz? Jak nie podajesz źródła to jaki to cytat? I znowu, odpowiadam na argument "dopiero współcześni ludzie komentują Biblię". Teraz zmieniamy to na "Czy Tomasz z Akwinu może być autorytetem". Według mnie ta rozmowa już nie ma sensu

Chodzilo mi generalnie, o skazanie kogoś za teorie naukowe.


Nie widzisz różnicy między aresztem domowym, a spaleniem na stosie? Napisałaś, że by Cię spalili
@FrauWolf:

Zarodek płci męskiej staje się człowiekiem po 40 dniach, zarodek żeński po 80. Dziewczynki powstają z uszkodzonego nasienia lub też w następstwie wilgotnych wiatrów.”

i jeszcze jeden: "Kobiety są błędem natury... z tym ich nadmiarem wilgoci, temperaturą ciała świadczącą o cielesnym i duchowym upośledzeniu... są rodzajem kalekiego, chybionego, nieudanego mężczyzny..."

To po prostu kalka z Arystotelesa. EOT
Kłócicie się o byle pierdoły. Kościół to, Galileusz tamto. Niech ktoś mi powie, co wybuchło w wielkim wybuchu skoro nic nie istniało. Nikt to twierdzi, że świat powstał z wielkiego wybuchu, nie jest w stanie mi odpowiedzieć na to pytanie?