Wpis z mikrobloga

Ilya Ilyin strzeż się. #rio2016 nadchodzę

także ten...

hang cleany były 40 i 50kg, z ziemi 60kg i dwie sztuki 65 kg (ha ha PR!!!)

wołam #dwuboj @shdw @jezyk123 @Budka_dla_ptakow @lukhash

To moja pierwsza taka konkretna sesja z zarzutem. Powiem jedno - zajebiście męczące.

Pod koniec wydaje mi się, że było już w miarę po tym jak zrobiłem dwa cięższe i nauczyłem się na co nie pozwoli mi sztanga jak wejdzie więcej obciążenia. Może jestem dziwny, ale trening bez obciążenia nigdy nie dawał mi wielkich efektów. Muszę mieć opór jako punkt odniesienia bo jak jest lekko, to odruchowo robię uginanie na biceps na przykład.

Następnym razem poćwiczę sobie poszczególne elementy. Zacznę od szrugsów, bo tego elementu mi tu brakowało.

Generalnie z tego co widzę to prędkość - zero, praca w stawie skokowym - zero, dynamika w biodrach 2/10.

#silownia
b.....i - Ilya Ilyin strzeż się. #rio2016 nadchodzę

także ten...

hang cleany by...
  • 22
@berti: z tego co ja wiem i obserwowałem, zarzut powinien się głównie opierać na wystrzeleniu biodrami, Ty natomiast ciągniesz sztangę do góry rękoma i polegasz na pędzie sztangi z pierwszej fazy ruchu. W zasadzie powinno być tak, że 'szrugs' to tylko dodatek a praca w stawie skokowym praktycznie efekt uboczny.

Można wyczaić jak to powinno mniej więcej wyglądać- stań sobie prosto i spróbuj podciągnąć spodnie pod same cycki. Z automatu wystrzelisz
@berti: Jedyne co mi się rzuciło w oczy oprócz problemów z równowagą itp. to to, że sztangę ciągniesz dosyć daleko od nóg/tułowia. Mi się lepiej robi jak sztanga jest na tyle blisko, że szura o uda (uwaga na pitoka ( ͡° ͜ʖ ͡°)). Dodaj do treningu clean pulle, najlepiej przed martwym jako rozgrzewka. Mi to dużo pomogło w poprawie dynamiki.

Tak jak napisałem pod wpisem z dzisiejszym
Pobierz jezyk123 - @berti: Jedyne co mi się rzuciło w oczy oprócz problemów z równowagą itp. ...
źródło: comment_1wzjIhsbviGt3KWCHITh8xNBSUua6iM8.jpg
Ta pionowa linia futryny, która jest w tle świetnie się przydaje do oceny i rzeczywiście sztanga ucieka mi nieco. Teraz jeszcze widzę, że mam to przyzwyczajenie z martwego i prostuję jednocześnie kolana i biodra, a biodra powinny chwilę poczekać chyba. Tzn wstaję samymi kolanami a potem atak z bioder
Dzięki za uwagi. @wykopowy_tester: również dzięki

To fap, or not to fap, that is a question


@jezyk123: spadajcie, #tfwnogf here (
@jezyk123:

No nie był bym tego taki pewien. Bez tego szrugsa i wybicia na palce nie dało by radę wskoczyć pod sztangę bo była by za nisko (patrz zdjęcie niżej)


Oczywiście nie mam na myśli, że szrugs i wybicie są totalnie nieistotne- chodzi mi bardziej o to, że one są niejako dopełnieniem całej reszty i żeby nie zamieniać podrzutu w martwy ciąg + wyskok ze sztangą + szrugs.

To trochę jak
Pobierz wykopowy_tester - @jezyk123: 
 No nie był bym tego taki pewien. Bez tego szrugsa i wy...
źródło: comment_540xGqJlCBaZSqbLXzIDMTaxCfheClVN.jpg
Oczywiście nie mam na myśli, że szrugs i wybicie są totalnie nieistotne- chodzi mi bardziej o to, że one są niejako dopełnieniem całej reszty i żeby nie zamieniać podrzutu w martwy ciąg + wyskok ze sztangą + szrugs.


@wykopowy_tester: Nie wiem za bardzo co masz na myśli. Wiadomo, że większość siły idzie z nóg i pleców jednak faza ciągnięcia sztangi powinna trwać jak najdłużej żeby ją podrzucić jak najwyżej stąd te
jezyk123 - > Oczywiście nie mam na myśli, że szrugs i wybicie są totalnie nieistotne-...
@jezyk123: Na filmie, który wrzuciłeś doskonale widać, że zawodnik robi wręcz przeciwnie niż piszesz tutaj:

jednak faza ciągnięcia sztangi powinna trwać jak najdłużej żeby ją podrzucić jak najwyżej stąd te wybicie ze stóp i szrugs


W zasadzie wybicia ze stóp tutaj nie ma- jest wspięcie na palce i od razu rozrzucenie nóg na boki, żadnego wyskoku. Podobnie high pull jest krótki ale dynamiczny- przypominający szarpnięcie. Nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że
@wykopowy_tester: Ja na tym filmiku widzę delikatny podskok. Kitajec ciągnie sztangę aż jest całkowicie wyprostowany i stoi na palcach i potem opada pod sztangę.

Nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że wysoki ciąg powinien trwać długo


Pisząc długo miałem na myśli to, żeby sztangę ciągnąć w pełnym zakresie ruchu od samego dołu aż po pas a nie przestać w momencie gdy np. wyprostowało się tylko nogi bo taki ruch byłby mało wydajny-
@berti: A więc tak:

od razu rzuca się w oczy to, że sztanga jest zbyt oddalona od ciała. Powinna go dotykać, płynnie sunąc sobie po udach, a przy biodrach zostać wyciągnięta do góry wzdłuż ciała. No i używasz za bardzo ramion i barków do zarzutu. To powinna być bardziej sprawa pleców.

Jak popracujesz nad tymi dwiema rzeczami to mocno poprawisz już technikę.

Nie skupiałbym się na razie nad pracą stawu skokowego
@berti: chyba już wszystko Ci tutaj mirki napisali:
- sztanga za daleko od ciała
- za mocny "row" zamiast "pulla", przez co praktycznie ją sobie siłowo wrzucasz na barki zamiast się pod nią schować
- prawie zerowa dynamika "wyskoku"
- odbijasz sztange prawie, że kolanami zamiast przy miednicy
- wolne wejście pod sztange

Sam mam jeszcze długą drogę, ale dobrze wiesz, że siedząc na dupie i oglądając nagranie łatwiej ocenić niż