Wpis z mikrobloga

#oswiadczenie #feels #emigracja #polska #gorzkiezale
Byłem dziś u kumpla pogadać i dowiedziałem się że za miesiąc wyjeżdża do Anglii. Zdałem sobie sprawy, że z moich dobrych znajomych w Polsce, zostały tylko 2 osoby. Dokładnie 12 moich bliższych znajomych z 14 nie ma w kraju. 8 z nich pojechało, mimo że mieli tutaj pracę za średnią krajową. W tym momencie gdybym chciał z jakimś dobrym znajomym wyjść na miasto to szybciej umówię się z kimś w Anglii niż u siebie w mieście.
#!$%@? jakie to jest smutne.
A smutniejsze jest jeszcze to, że większość moich znajomych nie jedzie za chlebem, tylko za normalnością.
Nie chce zostawiać rodziny, mojego miasta, ukochanych miejsc, wspomnień. Ostatni gasi światło?

(,)

Super kraj #!$%@?.
Krs90 - #oswiadczenie #feels #emigracja #polska #gorzkiezale 
Byłem dziś u kumpla po...
  • 71
  • Odpowiedz
@UndaMarina: kiedyś były czasy niespokojne ale normalne dlatego ludzie ochoczo oddawali życie za kraj i swoje rodziny. Dziś to jest jeden wielki betonowy cyrk a nie normalność - dlatego dla takiego kraju nie będzie chciał nikt walczyć.

Za 25 lat może coś się zacznie zmieniać gdy stare umysły zlansowane komuna i tvnowskimi mediami wymrą.

Tylko czy młodzi chcą na normalność czekać pół życia skoro od niej dzieli nas krótki lot
  • Odpowiedz
@Rience93:

Niby inteligentne, ale jednak narzucające jedyny słuszny tok myślenia

każda opinia to dla ciebie narzucanie komuś narracji? lmao

Otóż naród to my! My wszyscy jako jeden twór, pokraczna chimera stworzona z ledwo co narodzonych dzieci, jak i starców na progu śmierci. Dzieło naszej ludzkiej natury, która każe nam zbierać się w grupy. Każdy coś do niego wnosi, zarówno dobre, jak i złe cechy
  • Odpowiedz